Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Гібридна сонячна електростанція

ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Сонячна електростанція
Гібридна сонячна електростанція

Сонячна енергетика стрімко розвивається в Україні та світі. Накопичення потужності таких електростанцій вже у найближчому майбутньому для української енергетики нерозривно пов`язане з необхідністю нарощування накопичувачів електроенергії – акумуляторів, або, як їх називають у світі energy storage systems.

Облаштування акумуляторами сонячної електростанції в Сумах дозволяє вирішити одну з проблем мережевих pv-систем: відключення інвертора і всього домогосподарства у разі зникнення напруги у зовнішній мережі. Сонячний інвертор, який вміє «працювати» з акумуляторами і підтримує автономний режим роботи, називається гібридним. Гібридність – це гнучке рішення, що є поєднанням функцій мережевої (продаж електроенергії за «зеленим» тарифом) та автономної (робота від накопичувачів) pv-станцій.

Гібридні інвертори в Сумській області та Сумах поступаються потужністю своїм мережевим «колегам». Досить широкого розповсюдження вони набули у діапазоні від 2 кВт до 9 кВт, та переважно є однофазними. Лише найпотужніші моделі, на 9-10 кВт, є трифазними. Це пояснює особливу відмінність гібридних електростанцій: побудувати сонячну електростанцію в Сумах високої потужності (20 – 30 кВт) на гібридних інверторах можна, але це буде суттєво дорожче, ніж мережеве рішення, навіть якщо не враховувати вартість батареї акумуляторів.

В яких випадках виправдане встановлення гібридних сонячних електростанцій в Сумах та Сумській області?

Об’єкти, які потребують резервного енергопостачання у разі відключення зовнішньої основної мережі, доцільно облаштовувати саме гібридними сонячними електростанціями. Це можуть бути промислові споживачі:

 • аварійне освітлення виробничих приміщень;
 • живлення серверів;
 • система відеоспостереження та сигналізації підприємства.

Загалом гібридні сонячні електростанції в Сумах виправдані, якщо вони забезпечують живлення критично важливих приладів-споживачів.

Також широко розповсюджені гібридні pv-системи у домашньому вжитку. Облаштування приватного будинку СЕС з ємністю акумуляторів скажімо 5 кВт*год. дозволить протриматися вашому домогосподарству, залежно від інтенсивності споживання, від кількох годин до 2-х діб, якщо це лише освітлення та холодильник.

Фактично, встановлення на об’єкті гібридного інвертора та акумуляторних батарей вже є гібридним (мережево-автономним) рішенням. Воно дозволяє просто накопичувати електроенергію з мережі, скажімо, коли вона там найдешевша, та використовувати її на власні потреби або постачати в мережу з акумуляторів, коли вона там найдорожча. Сонячною така електростанція стане коли її додатково облаштувати фото-модулями.

Як працюють гібридні СЕС в Сумах?

Від сходу сонця pv-модулі виробляють електроенергію, яку гібридний інвертор використовує або на живлення вашого дому, або збуває у зовнішню мережу за «зеленим тарифом», або заряджає акумулятори. Цей розподіл відбувається автоматично. Пріоритет тут за живленням об’єкта та підтримкою накопичувачів зарядженими. Усі надлишки продаються в мережу.

Гібридні - зображення 1

Коли сонячні панелі перестають генерувати, в роботу включаються акумулятори та живлять ваш будинок. Якщо заощадженої в накопичувачах енергії не достатньо до наступного ранку, то гібридний інвертор починає домішувати енергію з мережі.

З чого складаються гібриднісонячні електростанції в Сумах та Сумській області?

 1. Сонячні панелі.
 2. Гібридний інвертор.
 3. Мережа змінного струму.
 4. Лічильник електроенергії.
 5. Щит комутації електрообладнання.
 6. Акумулятор електроенергії.
 7. Група навантаження, що потребує резерву.
 8. Другорядна група навантаження.

Гібридні - зображення 2

Схема гібридної системи суттєво не відрізняється від мережевої. Ті ж фотомодулі, їх кріплення на покрівлі чи на землі, комплект кабелів та захисного обладнання. Додається наявність акумуляторів та розподіл споживачів на групи за їх важливістю.

Будинки та промислові об’єкти, як правило, мають споживачів різного класу потужності. Також їх можна розділити за пріоритетом живлення. Так, наприклад, коли відмикається мережа вашого будинку, то декілька годин можна точно не користуватися високо потужними праскою, пилососом, пральною машиною чи мікрохвильовкою. На підприємстві це, наприклад, можуть бути обігрівачі чи технологічне обладнання. Проте освітлення, системи зв’язку та сигналізації, водопостачання та опалення є критично важливими та відносяться до групи навантаження, що потребує резерву. Саме воно живиться від гібридного інвертора, коли мережа зникає.

Широкий вибір акумуляторів та можливість їх масштабування дозволяють нам спроектувати систему резервного живлення вашого об’єкта від пари годин до кількох днів чи навіть тижнів. Якщо ви бажаєте встановити сонячну електростанцію в Сумах або Сумській області, то звертайтеся до нас, щоб отримати грамотну консультацію на всіх етапах!

Якщо вас цікавить продаж електроенергії за «зеленим» тарифом, та автономність в разі відключення мережі, ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ у м. Суми допоможе підібрати найбільш ефективний варіант СЕС. Як офіційний дилер компанії АТМОСФЕРА®, ми пропонуємо нашим клієнтам найкращі технічні рішення резервних систем енергоживлення з використанням перевіреного сертифікованого обладнання. Телефонуйте до нас та дізнавайтеся більше про деталі.