Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Зелений тариф

Сонячна електростанція «зелений тариф» 10 кВт під ключ
Сонячна електростанція «зелений тариф» 10 кВт під ключ
Сонячна електростанція «зелений тариф» 15 кВт під ключ
Сонячна електростанція «зелений тариф» 15 кВт під ключ
Сонячна електростанція «зелений тариф» 20 кВт під ключ
Сонячна електростанція «зелений тариф» 20 кВт під ключ
Наземна сонячна електростанція «зелений тариф» 30 кВт під ключ
Наземна сонячна електростанція «зелений тариф» 30 кВт під ключ

Що таке мережеві сонячні електростанції, та чому вони так називаються?

Найпопулярнішим типом сонячних електростанцій є мережеві. З них, власне, і почався розвиток сонячної енергетики в Україні та світі. Це так звана класика роботи СЕС, коли вироблена pv-модулями електроенергія передається у мережу без жодних накопичувачів. Сонячні електростанції, що продають електроенергію за «зеленим» тарифом є мережевими.

Серцем таких  електростанції є мережевий інвертор, звідки і походить назва їх типу. Працюють вони лише у випадку підключення до зовнішньої мережі (одно-, чи трьохфазної) зі стандартними параметрами напруги та частоти струму. На сьогодні мережеві сонячні електростанції в Сумах є одним із затребуваних видів СЕС.

Як працюють мережеві pv-станції в Сумах та Сумській області?

Від світанку й до заходу сонця мережеві інвертори перетворюють постійний струм від pv-модулів на змінний відповідної частоти. Потім вони  передають його у зовнішню мережу. Держава веде облік кількості переданого до мережі струму та розраховується з вами за встановленим «зеленим» тарифом. Так працюють всі мережеві СЕС. Тож, можна встановити сонячну електростанцію в Сумах не тільки для забезпечення своїх потреб електроенергією, але й для збуту та додаткового доходу.

Згідно з Європейськими стандартами безпеки, мережеві інвертори не можуть працювати (генерувати струм у мережу) лише в тому випадку, коли напруга у зовнішній мережі зникає. Іншими словами, якщо ви хочете встановити мережеву сонячну електростанцію в Сумах, то ви повинні розуміти, що якщо струм у мережі зник, то мережевий інвертор відключається. Далі ви отримуєте сигнал про помилку.

Для власників домашніх pv-станцій це означає, що аварія на лінії або планове відключення електроенергії призводить до знеструмлення вашого домогосподарства. У такому випадку Ви і в мережу нічого не генеруєте, і самі залишаєтеся «без світла».

Дивна ситуація! Здавалося б, маючи власну сонячну електростанцію, електроенергія повинна у вас бути завжди. А ви вимушені сидіти без електроенергії, як і ваші сусіди, коли відключена вся вулиця. Проте слід розуміти, що подача електроенергії в мережу інвертором, в той час коли її там не має бути під час планового відключення і ремонтних робіт, на лінії може призвести до аварій обладнання та ураження струмом працівників електропостачальної компанії. Тож, коли мережа відмикається, то відбувається приблизно такий алгоритм дій:

  • будь-який мережевий інвертор завершує генерацію;
  • видає повідомлення «NO GRID»;
  • переходить в режим очікування, щоб знову запуститися при появі напруги в мережі змінного струму.

З чого складаються мережеві СЕС?

Мережеві сонячні електростанції в Сумах та Сумській облласті – найпростіший тип pv-систем. Основні їх складові:

  1. Сонячні панелі
  2. Мережевий інвертор
  3. Мережа змінного струму
  4. Лічильник електроенергії
  5. Споживачі
  6. Щит захисту по стороні постійного струму
  7. Щит захисту по стороні змінного струму

Зелений тариф - зображення 1

До інвертора по стороні постійного струму під’єднано фотомодулі, а по стороні змінного – мережу. Більшість сучасних мережевих інверторів мають вбудований захист від перенапруги як по DC так і по AC стороні. Проте ми наполегливо рекомендуємо встановлювати щит комутації та захисту перед інвертором з боку мережі. Адже стрибки напруги в зовнішній трифазній мережі бувають набагато частіше, аніж, скажімо, удар блискавки поблизу вашого домогосподарства.

На схемі окремо не відображено систему кріплення сонячних батарей та комплект кабелів і коннекторів для з’єднання елементів, проте без цього додаткового обладнання неможливо зібрати якісну мережеву pv-станцію.

  • Якщо вам потрібна консультація з підбору обладнання сонячної електростанції.
  • Якщо ви хочете купити якісні сонячні батареї або мережевий інвертор в Сумах або Сумській області.
  • Якщо ви хочете замовити реалізацію проекту «Сонячна електростанція під ключ в Сумах і Сумській області», то звертайтеся в компанію ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ у м. Суми!

Ми професійно займаємося створенням сонячних електростанцій, та будуємо як для себе, щоб ваше майбутнє було сонячним!

Зелений тариф - зображення 2