Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Встановлення акумулятора для дому

Безперебійне живлення для дому – невід’ємний фактор комфортного життя на сьогоднішній день. Відповідно, купити акумулятор для дому – стане розумним рішенням, забезпечуючим впевненість у завтрашньому дні.

Що таке автономна сонячна електростанція. Які переваги вона дає власнику

Електроенергія – основний ресурс споживання сучасного суспільства. Освітлення, мобільний зв’язок, інтернет. Все, без чого неможливо уявити сучасне життя, працює від електрики.

Електричний струм, як відомо, передається на відстань по дротах. Для цього побудована величезна та складна мережа ліній електропередач абсолютно різної потужності.

Але що робити, якщо наш об’єкт (заміський будинок, теплиця або точка відеоспостереження) знаходиться на відстані від цих ліній електропередач? У такому разі забезпечити живлення електроенергією зможе автономна електростанція. Наприклад, на основі сонячних батарей та акумуляторів.

Автономна сонячна електростанція – це, незалежне від мережі, джерело генерації електроенергії від сонячного випромінювання. У її складі обов’язково є акумулятори. Вони забезпечують потрібний запас енергії залежно від споживання об’єкта.

 Такі акумуляторні системи енергопостачання мають низку переваг:

  • забезпечення віддалених об’єктів електрикою;
  • незалежність від зовнішньої мережі живлення;
  • немає необхідності в дорогому прокладанні електромережі до об’єкта;
  • практично нульова вартість електроенергії;
  • тривалий термін служби обладнання;
  • абсолютна безшумність роботи;
  • екологічно чиста технологія виробництва електроенергії.

Резервне живлення для дому дозволяє забезпечувати безперебійне подання електроенергії. Наприклад, у разі мінімальної потужності або періодичної роботи.

Акумулятор – основний елемент автономної системи енергопостачання

Автономна домашня електростанція або промислове джерело безперебійного живлення ДБЖ, в першу чергу, складаються з комплекту акумуляторних батарей. Саме акумулятори зберігають запас необхідної енергії та живлять споживачів на вашому об’єкті. Це може бути безпосередньо постійним струмом або (через перетворювач) з постійного змінного струму.

Вся побутова техніка споживає змінний струм із частотою 50 Герц при напрузі 220 Вольт.

Акумулятори для дому бувають різних типів:

  • свинцево-кислотні АКБ для дому. Вони відрізняються порівняно низькою вартістю, але мають найнижчі робочі характеристики. Їх не можна навантажувати високими розрядами струму. Тобто щось високопотужне від них неможливо заживити. Вони важкі, не дуже екологічні, оскільки створюють мікровипаровування кислоти. Термін їхньої служби досить низький. Кількість циклів заряд-розряд – близько 500 шт. при помірних режимах навантаження;
  • гелеві акумулятори для дому. Це, як і перші, свинцеві АКБ, але з покращеною хімією електроліту. Вони мають вищий термін служби, близько 2000 – 3000 циклів заряд-розряд, але подібні до свинцево-кислотних робочих і масогабаритних характеристик. Їх вартість вища, вони екологічніші за перші;
  • літієві акумулятори для дому. До цього типу накопичувачів енергії належить достатня кількість різних технологій. Це і всім відомі «батарейки з ноутбуків» елементи Li-ion 18650, і літій-іонні пакети акумуляторів електрокарів, і найсучасніші літієві акумулятори з хімією LiFePO4, які є найефективнішими та безпечнішими. Вартість готового акумулятора для будинку на базі літію може бути різною. Вона може бути порівняна з вартістю гелевих АКБ, але при цьому, літій має більш високу здатність навантаження, глибину розряду і термін служби. Щодо домашніх систем зберігання енергії на LiFePO4 – це найкращі і, відповідно, найдорожчі з існуючих на ринку.

Який акумулятор обрати? Вирішувати тільки Вам, спираючись на свої фінансові можливості та заплановане навантаження.

Поширені помилки під час вибору та встановлення акумулятора для дому

Вибір та встановлення акумулятора автономної системи енергопостачання – відповідальне завдання. Від його успішної реалізації залежить як працездатність самої електростанції, так і нормальна робота критично важливих споживачів. У домашньому користуванні це можуть бути автоматика опалювальних приладів, сигналізація або аварійне освітлення, керування електрозамками дверей будинку або воріт гаража. А для такого об’єкта як лікарня, наприклад, це живлення особливо важливих приладів, зупинка яких загрожує вкрай небажаними наслідками для пацієнтів.

Основною помилкою при самостійному виборі акумулятора є неправильна оцінка його необхідної ємності. Внаслідок цього, акумулятор не зможе повністю забезпечити Ваше навантаження і буде відключатися в небажаний момент. При оцінці необхідної ємності, потрібно ретельно враховувати параметри приладів живлення і час їх роботи, а також допустиму глибину розряду АКБ.

Також найпоширенішим фактом є неправильний вибір типу акумулятора для дому. Потрібно згадувати закон Ома, ділити потужність споживання на напругу системи, рахувати розряди струму, звіряти за таблицями параметрів АКБ тощо. Але можна цього не робити, а просто звернутися до професіоналів «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРИНГ» та замовити встановлення акумуляторів для дому під ключ.

Автономний інвертор та контролер заряду АКБ

Акумулятори, в домашній системі безперебійного живлення, безумовно головний елемент. Але за їхню правильну роботу відповідають інші важливі складові. Перший – це контролер заряду АКБ. Цей пристрій забезпечує заряд при необхідних параметрах струму та напруги, а також підтримку акумулятора у необхідних кондиціях. Контролери можуть бути: сонячні (якщо йдеться про сонячні автономні електростанції), вітрові, або для зарядки АКБ від мережі, якщо така є.

Другий елемент автономної домашньої електростанції –  інвертор. Він відповідає за розряд акумуляторів з допустимими значеннями струму і до допустимого значення напруги. Так, щоб акумулятор працював у межах своїх технічних можливостей. Сучасні автономні інвертори часто поєднують у собі також функції контролера заряду АКБ, і тоді автономна домашня сонячна електростанція дещо спрощується.

Компанія ІНТЕЛ ІНЖЕНІРИНГ має успішний досвід встановлення акумуляторів для дому. Причому як свинцево-кислотних, так і сучасних LiFePO4. Якщо Ви бажаєте забезпечити автономію свого будинку за рахунок акумуляторів, звертайтесь до нашої компанії за консультацією.