Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Джерело безперебійного живлення

Джерело безперебійного живлення 3,5 кВт, 2,7 кВт*год
Джерело безперебійного живлення 3,5 кВт, 2,7 кВт*год
Джерело безперебійного живлення 5 кВт, 6,8 кВт*год
Джерело безперебійного живлення 5 кВт, 6,8 кВт*год

Джерело безперебійного живлення

ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Сонячна електростанція
Джерело безперебійного живлення

Електромережі бувають нестабільними. Нажаль, незаплановані відключення електроенергії це не рідкість. Забезпечити в таких умовах стабільну і безперервну роботу важливих електроприладів можна лише за допомогою джерел безперебійного живлення.

Що таке ДБЖ і які вони бувають?

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) – це комплект обладнання, який забезпечує стабільне безперервне живлення ваших електроприладів при відключенні зовнішньої електромережі. За допомогою цих пристроїв можна підтримувати роботу як окремих споживачів (персональний комп’ютер, система сигналізації, холодильник, освітлення тощо), так і об’єкта в цілому (приватний будинок з усіма його споживачами чи базова станція зв’язку). Основна функція цих пристроїв – не допустити вимкнення важливого електроприладу внаслідок відключення електромережі, і продовжити його живлення протягом певного часу.

Переваги застосування ДБЖ:

  • Гарантована робота важливого електроприладу при відключенні мережі;
  • Можливість підготовки завершення роботи на ПК, чи відключення котла;
  • Стабільна роботи систем сигналізації;
  • Незалежність від перебоїв електромережі.

Джерела безперебійного живлення, що також мають абревіатуру UPS (uninterruptible power source) складаються з двох основних елементів:

  • Інвертор ДБЖ. Він забезпечує зв’язок споживача електроенергії з акумулятором, та живлення його електричним струмом необхідної напруги і частоти. Інвертор також відповідає за своєчасне швидке підключення резервного живлення, аби не допустити вимкнення споживача. Також він виконує контроль параметрів системи аварійного живлення, залишкову ємність акумулятора. Інвертор ДБЖ автоматично перемикає споживача на мережу після її відновлення, та контролює процес заряду АКБ від мережі.
  • Акумулятор ДБЖ. Це фактично сховище електроенергії, в якому вона зберігається до моменту включення ДБЖ в роботу. Від об’єму акумулятора і потужності споживача залежить час автономної роботи системи без зовнішньої мережі.

В залежності від потужності та ємності акумулятора, системи безперебійного живлення бувають різного конструктивного виконання, розмірів і технічних характеристик:

  1. Невеликі моноблочні ДБЖ. Це прилади для забезпечення резервного живлення окремих малопотужних споживачів (персональний комп’ютер, автоматика котла опалення, сигналізація і т. ін.). Зазвичай мають вигляд системного блока, об’єднують в одному корпусі інвертор і батарею. Вони мають невеликий запас енергії і можуть забезпечити роботу важливого пристрою протягом від кількох хвилин до кількох годин. Номінальна потужність таких безперебійників, як правило до 1 – 2 кВт.
  2. Побутові 1 фазні ДБЖ. Це більш потужні пристрої резервного живлення (від 3 кВт і більше). Вони складаються з окремих елементів: інвертора і блока акумуляторних батарей. Дозволяють живити протягом кількох годин не окремі електроприлади на об’єкті, а увесь об’єкт в цілому (приватний будинок, офіс, відділення лікарні, і т.д.). Обладнання в таких ДБЖ більш високого класу, інвертори мають можливість налаштування алгоритму роботи, а також вбудовані системи моніторингу. Це дозволяє відслідковувати стан системи і статистику її роботи віддалено за допомогою смартфона. У складі таких ДБЖ використовують акумулятори значно більшої ємності. Вони забезпечують або довготривалий резерв невисокого навантаження (протягом кількох діб), або живлення декілька годин високо потужних споживачів.
  3. Промислові 3 фазні ДБЖ. Це потужні системи безперебійного живлення важливих промислових чи інфраструктурних об’єктів, обладнання яких підключено до трифазної мережі 380 В. Вони мають у своєму складі або один трифазний гібридний інвертор, або три поєднані у спільну мережу однофазні інвертори. Акумуляторний парк таких систем резервного живлення має значний запас енергії. Яскравим представником супер потужних систем безперебійного живлення є легендарні TESLA MEGAPACK

Коли без ДБЖ не обійтися? Приклади застосування

Як забезпечити стабільну роботу важливого електроприладу при непередбачуваному відключенні мережі? Лише за допомогою джерела безперебійного живлення. Інших способів не існує. БДЖ виконує миттєве підключення вашого споживача до живлення від акумуляторів. Час підключення складає від 5 до 20 мілісекунд. Тож абсолютна більшість навіть складної електронної техніки продовжує стабільно працювати в момент переходу з мережі на акумулятори.

Джерела безперебійного живлення рятують наші нерви і не тільки.

Всім нам відомі випадки з життя, коли якась важлива робота за комп’ютером може зійти нанівець через раптове відключення електроенергії. В побутовому секторі також розповсюдженою є проблема затухання, або навпаки закипання приладів опалення при відключенні електромережі. І якщо в першому випадку Вам доведеться померзнути, по в наслідок закипання може відбутися серйозна аварія з важкими наслідками. Резерв живлення циркуляційного насоса та автоматики котла критично важливий для приватного будинку.

Інша неприємна ситуація може виникнути, якщо у вас встановлено електропривод воріт. Відключення світла в такому випадку може призвести до того, що ви не зможете відкрити гараж, або ворота у двір будинку. Якщо ж у вас встановлена система протипожежної охорони, то для її стабільної і безперервної роботи ДБЖ це просто MUST HAVE.

Що стосується домашнього вжитку систем безперебійного живлення, то, на нашу думку, значно доцільніше встановити загальну систему на весь будинок, аніж встановлювати окремі малі ДБЖ для роботи важливих приладів. В такому випадку Ви не лише зможете допрацювати за комп’ютером, та мати стабільне опалення. А в цілому не відчуєте жодних наслідків відключення електромережі. Знаємо це з досвіду наших клієнтів.

Щодо використання ДБЖ на об’єктах промисловості і інфраструктури, то тут яскравим прикладом виключної необхідності їх встановлення є:

  • Лікарняне обладнання, системи підтримки життєдіяльності пацієнтів;
  • Пости протипожежної сигналізації;
  • Пульти охорони, і т. ін.

Щоб відключення електроенергії не призвело до втрати інформації, та не завдало шкоди майну і здоров’ю – обладнайте ваше помешкання якісною системою безперебійного живлення від компанії «ІНТЕЛ ІЖЕНІРІНГ» і насолоджуйтеся досягненнями сучасних технологій.

Якщо у вас виникли питання по підбору ДБЖ для вашого будинку чи офісу в цілому, або ви хочете встановити резервне живлення для якогось окремого приладу, будь ласка зверніться до нас за консультацією.