Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Оформлення зеленого тарифу

Підключення до зеленого тарифу є чи не найголовнішим питанням кожної людини, яка зважилася на встановлення сонячної електростанції. І це цілком зрозумілий факт, оскільки фінансова мотивація сприятливо впливає на популяризацію сонячних батарей. З турботою про наших клієнтів дамо відповіді на найпоширеніші питання.

Що таке зелений тариф? Його призначення. Як він працює в Україні на прикладі приватних домогосподарств

Зелений тариф – це своєрідний фінансовий стимул. Він був розроблений та прийнятий законодавчо з метою розвитку альтернативних джерел енергії. Усі країни світу, що починають з нуля альтернативну енергетику, впроваджували цей механізм стимулювання прогресу. В Україні зелений тариф для приватних домогосподарств на продаж електроенергії, виробленої з альтернативних джерел (сонце, вітер тощо) було прийнято на початку 2010-х. І затверджено до кінця 2029 року.

Відповідно закону «Про альтернативні джерела енергії», кожне приватне домогосподарство в Україні має право побудувати свою сонячну електростанцію номінальною потужністю до 30 кВт. І продавати, вироблену цією станцією, електроенергію державі. Відповідно умов зеленого тарифу, для цього необхідно підключити до будинку зовнішню мережу достатньої потужності та замінити вузол обліку електроенергії на двонаправлений. Також обов’язковою умовою продажу електроенергії державі є оформлення зеленого тарифу для Вашого будинку. Після проведення всіх процедур щодо введення Вашої сонячної електростанції в експлуатацію, лічильник автоматично рахуватиме кількість переданої в мережу енергії. За кожен відданий у мережу кіловат, Ви, як власник такої станції, отримаєте близько 4,5 грн. Для порівняння: зараз вартість електроенергії для населення України становить 1,6 грн/кВт*год., а в багатьох випадках і 0,9 грн/кВт*год. Погодьтеся, це виглядає цікаво. Крім того, встановивши сонячну електростанцію для будинку, Ви перестаєте сплачувати за електроенергію, незалежно від ціни для населення.

Що люди часто мають на увазі під оформленням зеленого тарифу?

Будівництво домашньої сонячної електростанції для продажу надлишків генерації в мережу передбачає взаємини з місцевим «Обленерго» та його структурними підрозділами – РЕМами. Якщо Ви вирішили побудувати свою СЕС, насамперед слід звернутися із заявою до «Обленерго», щоб Вам підготували технічні умови і, згідно з договором, виконали роботу з підведення до Вашого домогосподарства лінії електропередач необхідної потужності. Також, в рамках цього договору, “Обленерго” має за Ваш рахунок провести заміну лічильника електроенергії на двонаправлений. Саме цей етап реалізації проекту сонячної електростанції має на увазі більшість людей, запитуючи підрядну організацію, чи займається вона оформленням зеленого тарифу за клієнта.

Процедура реалізації проекту домашньої сонячної електростанції під зелений тариф

Перший етап будівництва домашньої СЕС – це підготовка техніко-комерційної пропозиції для клієнта. Звернувшись до нашої компанії з подібним запитом, Ви отримаєте докладний кошторис із твердими цінами на обладнання та послуги, які не змінюватимуться протягом реалізації проекту.

Після ухвалення рішення про початок будівництва, Вам необхідно звернутися із заявою в «Обленерго» на підключення необхідної потужності. Цей етап є найскладнішим для клієнтів. Тому за бажанням замовника, ми беремо на себе цю процедуру.

Після отримання на руки «Технічних умов на стандартне підключення» та сплати всіх необхідних платежів по «Обленерго», можна розпочинати закупівлю обладнання та матеріалів майбутньої сонячної електростанції. Процес підключення необхідної потужності та заміни лічильника триває приблизно два-три місяці. Як показує досвід, за цей час ми легко встигаємо побудувати та підготувати до запуску Вашу сонячну електростанцію. На момент укладання «Акту виконаних робіт» з «Обленерго», по нашій частині вже все зроблено, а сонячна електростанція готова до запуску.

На підставі «Акту виконаних робіт», «Обленерго» формує новий договір на розподілення електроенергії з абонентом. У вигляді «Додаткової угоди» до цього договору оформляється зелений тариф. Ця процедура є заключним етапом будівництва домашньої СЕС під зелений тариф. Займає вона максимум 3 дні, але потребує певного пакету документів на сонячну електростанцію. Їх може надати підрядник будівництва. Також на цьому етапі обов’язковим є виїзд представника «Обленерго» для приймання Вашої сонячної електростанції та складання «Акту огляду генеруючої установки».

Весь перелік необхідних процедур може здатися Вам складним і тривалим, але Ви й самі не помітите, як усе буде виконано в найкоротші терміни, якщо за справу візьмуться професіонали. Зелений тариф для фізичних осіб та оформлення зеленого тарифу для юридичних осіб мають деякі відмінності, але ми компетентні в обох випадках.

Як підключити зелений тариф? Довіртеся компанії «Inteleng».

У чому полягає допомога нашої компанії при оформленні зеленого тарифу

Для того, щоб зрозуміти, чи потребуєте Ви наших послуг на етапі отримання необхідних документів для оформлення зеленого тарифу, ми пояснимо які ж із них ми надаємо.

Найчастіше ми будуємо сонячні електростанції під ключ. Така форма співпраці вигідна і для клієнта, зокрема. Адже купуючи всі необхідні матеріали, обладнання та послуги з одних рук, Ви також отримуєте всю повноту відповідальності за коректну роботу побудованої сонячної електростанції.

Виконуючи проекти під ключ:

  • ми беремо на себе процедуру підвищення потужності, підведеної до Вашого домогосподарства, та заміну лічильника на двонаправлений;
  • постачаємо на об’єкт будівництва якісне сертифіковане обладнання з офіційною гарантією;
  • готуємо необхідний пакет документів для оформлення зеленого тарифу (однолінійна схема генеруючої установки, паспорти обладнання, сертифікати з митної служби тощо);
  • організовуємо виїзд інспектора «Обленерго» для приймання Вашої станції;
  • за необхідності, подаємо заяву «Про підписання зеленого тарифу» замість клієнта до енергопостачальної компанії.

У разі «СЕС під ключ» всі процедури здійснюються з мінімальними часовими ресурсами клієнта. З дати, зазначеної в «Акті огляду установки», Ви є щасливим власником власного сонячного бізнесу під назвою «Зелений тариф».

Будьте автономними, сучасними та піклуйтеся про навколишнє середовище, а компанія «INTELENG» з радістю підтримає Вашу ініціативу. Ми дбаємо про те, щоб полегшити всі процеси на шляху до гідного результату.