Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Захист сонячних електростанцій

Щит змінного струму AC 3-10…63 RS ETI
Щит змінного струму AC 3-10…63 RS ETI

Захист сонячних електростанцій

ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Комплектуючі для сонячних електростанцій
Захист сонячних електростанцій

Захист сонячних електростанцій в Сумах та Сумській області

Сонячна електростанція в Сумах – це комплект електрообладнання, з’єднаного кабельними лініями та приєднаного до зовнішньої мережі електропостачання. Центральний орган цієї системимережевий інвертор. Він, як і будь-який інший електроприлад, має визначені значення напруги, при яких працює в штатному режимі.

Усім нам відомі випадки виходу з ладу різного електрообладнання через невідповідність параметрів мережі стандартним значенням. Простіше кажучи, через різке підвищення напруги в мережі. Для сонячного інвертора, як і для будь-якого іншого незахищеного електроприладу, різке велике збільшення напруги на його клемах неминуче призведе до виходу з ладу, або до спрацювання елементів електричного захисту. Саме для гарантованого захисту інверторів у випадку аварійних підвищень напруги в мережі, ми рекомендуємо облаштовувати сонячні електростанції щитами захисту ACRS від компанії ETI.

Монтаж комплекту електрозахисту сонячної електростанції в Сумах та Сумській області

Сонячна електростанція в Сумах, що працює за «зеленим» тарифом, з’єднана з зовнішньою мережею. І вона, в свою чергу, є потенційним джерелом аварійного підвищення напруги. Причинами такого підвищення можуть бути:

  • технічні несправності в розподільчих пристроях;
  • аварії;
  • природні явища (удар блискавки під час грози).

Саме з боку змінного струму (AC) необхідно встановлювати комплект електрозахисту мережевого інвертора в Сумах.

Безумовно, існує вірогідність, наприклад, удару блискавки безпосередньо в масив фотоелектричних модулів вашої СЕС. У такому випадку імпульс дуже високої напруги по кабелям від фотомодулів може надійти на інвертор зі сторони постійного струму. Але ця вірогідність настільки низька, що зекономити на DC-захисті є доцільним та виправданим рішенням. Тим більше, що технологічно лінія з’єднання фотомодулів та інвертора не потребує якихось додаткових електроприладів. Вимикач постійного струму вбудований у всі мережеві інвертори.

З чого складається щит електрозахисту інвертора?

Так чи інакше, підключення інвертора до мережі потребує встановлення автомата-вимикача. Оскільки більшість мережевих інверторів, як їм і належить, встановлюються на вулиці, автомат для їх комутації необхідно помістити в електричний щит зі ступенем захисту від природних впливів, хоча б IP65. Саме такі розподільчі щити зовнішньої установки  ETIECH ми використовуємо для комплектації щитів захисту інверторів.

Окрім автомата роз’єднувача такі розподільчі навісні щити укомплектовано диференційним реле відповідного класу. Воно забезпечує захист від ураження струмом при порушенні ізоляції провідників pv-системи.

Головним елементом захисту в комутаційних щитах є імпульсний обмежувач перенапруги  ETITEC. Саме він забезпечує миттєвий відвід імпульсу струму високої напруги на коло заземлення електроустановки.

Тож окрім функції захисту мережевого інвертора, щити комутації дозволяють зручно та якісно виконати його підключення до мережі та контуру заземлення.

Чому потрібно встановити зовнішній захист інвертора в Сумській області?

Звертаючись в компанію INTELENG за консультацією з приводу встановлення сонячної електростанції в Сумах деякі клієнти питають: «Чи справді потрібно встановлювати зовнішній захист інверторів від коливань напруги у мережі?». Адже більшість сучасних сонячних мережевих інверторів облаштовані вбудованим захистом у вигляді комплекту пристроїв.

Якщо говорити про захист зі сторони постійного струму (DC) то, враховуючи низьку імовірність виникнення імпульсу перенапруги у цій лінії, та відносно високу вартість захисного обладнання для постійного струму, ми погоджуємося, що на ньому можна зекономити.

Стосовно сторони мережі змінного струму (AC), встановлення зовнішнього захисту однозначно виправдане та необхідне, оскільки аварії зі сторони мережі набагато більш імовірні. У випадку відсутності зовнішніх обмежувачів перенапруги (ОПН) імпульс струму призведе до спрацювання вбудованого захисту інвертора. У такому випадку, вам доведеться знімати інвертор та відправляти вашому постачальнику на сервісне не гарантійне обслуговування по заміні вбудованого захисту.

І тут ви стикаєтеся з низкою проблем:

  • по-перше, на період обслуговування інвертора ваша сонячна електростанція не працює, а, отже, не приносить вам прибутку;
  • по-друге, якщо ви придбали обладнання за привабливою низькою ціною, то домогтися від постачальника проведення сервісних робіт може бути досить складно;
  • по-третє, інвертори не всіх виробників взагалі передбачають обслуговування.

Наявність зовнішнього захисту інвертора, у разі аварії на лінії потребує лише заміни спрацьованих  вставок в ОПН, які коштують недорого. Відновлення роботи вашої сонячної станції у такому випадку займе кілька хвилин.

Тож, відповідаючи на питання: «Варто чи ні встановлювати зовнішній захист сонячної електростанції вартістю 200 – 250 USD», – ми аргументуємо, що запорука безперебійної роботи вашої СЕС в Сумській області та, як наслідок, гарантований термін її окупності коштують набагато дорожче.

Якщо ви хочете отримати професійну консультацію щодо того, як встановити сонячну електростанцію в Сумах або Сумській області, то звертайтеся в компанію «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ». Ми проконсультуємо, дамо вичерпні відповіді на всі ваші питання щодо вартості СЕС, та її окупності.