Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Теплові насоси для підігріву басейна

Як зробити підігрів води в басейні найвигідніше? Цим питанням задається кожен власник господи на етапі планування  чи будування басейну. Дійсно, така крута річ як басейн на власному подвір’ї, суттєво додає комфорту до сімейного відпочинку вдома. Але ж клімат у нашій країні досить прохолодний. Весняними чи осінніми сонячними днями, і, власне, влітку, можна ніжитись у басейні за умови підтримки необхідної температури води. Домашній басейн треба гріти,  аби в ньому було комфортно.

Рекомендації експертів із цього питання однозначні: найвигідніший спосіб нагріву басейна це купити тепловий насос. Теплові насоси типу повітря-вода – це сучасний та ефективний спосіб підтримки необхідної температури в Вашому басейні.

Переваги використання теплового насоса для басейну

Звертаючи увагу на досить значну вартість даного обладнання, споживач може дещо засумніватися в доцільності саме такої системи нагрівання води в басейні. Але давайте докладніше про переваги, і Ви переконаєтесь у тому, що тепловий насос дає можливість навіть суттєво економити:

  1. Тепловий насос – найдешевший спосіб підігріву басейна. Висока економічність теплового насоса залишає далеко позаду інші технології нагріву води в басейні. Найкращі зразки сучасних теплових насосів, наприклад Altek Pool, на кожен кіловат спожитої електроенергії видають від 5,5 до 13,5 кВт тепла. Тобто використання теплового насоса вигідніше в середньому в дев’ять разів аніж проточного електричного водонагрівача.
  2. Зручне управління нагрівом басейна. Тепловий насос має віддалену систему управління і контролю. Ви можете запрограмувати процес нагріву басейна та налаштувати його, як забажаєте. Тепловий насос забезпечує максимальний комфорт і мінімальні витрати на підтримку необхідної температури води в басейні.
  3. Термін експлуатації 25 років і більше. Якісні теплові насоси мають у своєму складі перевірені комплектуючі від лідерів світового ринку. Це надійне та довговічне обладнання. До сервісної заміни складових, термін експлуатації теплового насоса для басейна складає 25 років.
  4. Низька споживана потужність. Для роботи теплового насоса необхідна електрична мережа. Завдячуючи своїй високій ефективності роботи, теплові насоси споживають на порядок меншу потужність, аніж видають на нагрів води. Для прикладу, тепловий насос Altek Pool 10 220V, що здатний ефективно обігрівати басейн об’ємом 25 – 40 м3, споживає всього від 0,3 до 1,7 кВт з мережі. Таке низьке споживання дозволяє значно заощадити при будівництві за рахунок дешевших кабелів, та комутаційного обладнання.

Як нагріти басейн за допомогою теплового насоса

Тепловий насос «повітря-вода» для басейна – це пристрій по ефективному переносу тепла з одного середовища до іншого. Він працює за принципом холодильника, тільки навпаки. Тепловий насос відбирає тепло з повітря на вулиці і передає його воді у Вашому басейні. Циклічна циркуляція теплоносія – фреону марки R32 в контурі теплового насоса забезпечує цей процес. Розширюючись у випарнику, фреон відбирає тепло з повітря, навіть коли його температура становить -5 °С. Стискаючись у конденсаторі до рідкого стану, фреон віддає тепло (через пластинчатий теплообмінник) воді з басейну, що прокачується через тепловий насос. Інтенсивність теплообміну регулюється роботою вентилятора подачі повітря. Його інверторне управління забезпечує високу ефективність процесу.

Тепловий насос повітря-вода встановлюється поряд з басейном. На вигляд і за розмірами він дуже схожий на всім відомі зовнішні блоки кондиціонерів. Підключення теплового насосу відбувається до системи фільтрації води басейна.

Якої потужності потрібен тепловий насос для басейну

Завдяки високоефективній інверторній технології управління теплові насоси для басейнів Altek виробляють в середньому 9 кВт теплової енергії на 1 кВт спожитої електричної. Тож як обрати тепловий насос для басейну, розрахувати необхідну потужність теплового насоса для нагріву Вашого басейну (з урахуванням його типу, розмірів, частоти використання), а також де краще встановити тепловий насос? Для відповідей на ці та інші запитання просимо звернутися в нашу компанію «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ» за консультацією.

В середньому ж, рекомендації по застосуванню моделей теплових насосів Altek Pool виглядають наступним чином:

Модель теплового насоса для басейну Рекомендований об’єм басейну, м3
Інверторний ТН Altek Pool 7 220V 15~30
Інверторний ТН Altek Pool 10 220V 25~40
Інверторний ТН Altek Pool 13 220V 30~60
Інверторний ТН Altek Pool 17 220V 40~75
Інверторний ТН Altek Pool 21 220V 50~90
Інверторний ТН Altek Pool 26 220V 60~110

Специфіка використання домашнього басейну для плавання така, що температурний діапазон роботи теплового насоса для його нагріву є значно вужчим, у порівнянні з роботою теплового насоса на опалення будинку. Через цю обставину, ефективність використання теплового насоса повітря-вода для нагрівання басейна є надзвичайно високою та не має аналогів по своїй ощадності серед інших технологій. Тому встановлення теплового насоса для басейну – це вдале і далекоглядне рішення.

Забезпечити комфорт домашнього відпочинку біля басейну та при цьому заощадити значні кошти на рахунках за електроенергію, допоможе якісний тепловий насос. Звертайтесь до нашої компанії «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ», та отримайте вичерпну консультацію стосовно підбору теплового насоса для Вашого басейна.