Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Монтаж сонячних електростанцій у Сумах та Сумській області

Монтаж сонячних електростанцій у Сумах та Сумській області

Кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні за останніх півроку подвоїлася, що свідчить про стрімкий темп розвитку малої сонячної енергетики в Сумах та Сумській області також. Наша країна знаходиться в десятці найбільших світових ринків обладнання для PV-систем, і знайти на ринку України якісні комплектуючі для сонячної електростанції не важко. Високоефективні, якісні та перевірені сонячні батареї, мережеві інвертори та все необхідне для облаштування СЕС пропонує своїм клієнтам і компанія ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ.

Вибір надійного обладнання з надійними робочими характеристиками для складання PV-станції ще не гарантує її багаторічної безперебійної роботи. Адже монтаж сонячної електростанції в Сумах – це непроста справа. А помилки, допущені при встановленні та підключенні сонячних батарей або помилки монтажу інвертора – неминуче призведуть до зниження ефективності СЕС, або й взагалі до виходу з ладу елементів фотоелектричної станції.

З чого починається монтаж сонячної електростанції в Сумах?

Початковим і відповідальним етапом побудови СЕС є розробка проекту сонячної електростанції. Ми розпочинаємо його вже на момент підготовки техніко-комерційної пропозиції. Адже від того, де саме будуть встановлені фотомодулі та інвертор, та як пролягатимуть кабельні траси залежить складність та вартість монтажних робіт. Детальний проект сонячної електростанції в Сумській області – запорука її стабільної роботи, а, отже, і вчасного повернення інвестицій.

Сонячна електростанція – це інженерна електротехнічна споруда. Підготовка якісного проекту PV-станції потребує як загальних знань норм та правил облаштування електроустановок, так і спеціальних знань технічних характеристик та правил монтажу і експлуатації обладнання фотоелектричних систем.

Проект сонячної електростанції в Сумах фактично є інструкцією до її складання та монтажу, а в подальшому, протягом усього експлуатаційного періоду станції дає змогу будь-якому кваліфікованому спеціалісту з обслуговування PV-систем розібратися в схемі комутації та провести її обслуговування.

Послідовність монтажу СЕС в Сумах та Сумській області

Проект реалізації сонячної електростанції під ключ зазвичай можна розділити на окремі етапи:

 • розробка проекту і підготовка ТКП фотоелектричної станції;
 • доставка обладнання до місця будівництва сонячної електростанції;
 • монтаж опорних конструкцій, систем кріплення для сонячних панелей та інвертора;
 • монтаж сонячних батарей;
 • монтаж інвертора та елементів електрозахисту обладнання;
 • прокладання кабельних трас, підключення та комутація обладнання сонячної електростанції;
 • перевірка правильності комутації СЕС;
 • пуско-налагоджувальні роботи та налаштування моніторингу сонячної електростанції

Доставка та розвантаження сонячних панелей в Сумах

Доставка обладнання сонячної електростанції до місця її будівництва є важливим етапом реалізації проекту. Сонячні панелі, як основна і найбільш дорога складова PV-станції є досить об’ємними та легко пошкоджуваними. Непоодинокими випадками є пошкодження сонячних батарей під час перевезення транспортними компаніями. Окрім матеріальних збитків, замовнику це призводить також до затягування терміну побудови та запуску СЕС в Сумах та Сумській області.

Ми наполегливо рекомендуємо клієнтам замовляти сонячні панелі з доставкою за адресою замовника. У такому випадку відповідальність за збереження та цілісність фотомодулів буде нести їх постачальник.

Розвантаження сонячних батарей також потребує особливої уваги, адже їх конструктивні параметри вимагають дотримання певних правил їх переміщення. Так переносити фотомодулі потрібно вдвох, тримаючи їх за раму. Будь-які натиски чи удари по лицьовій або тильній поверхні фотомодуля не дозволяються. Ну і звісно – механічні пошкодження PV-модулів знімають гарантійні зобов’язання виробника.

Монтаж системи кріплення фотомодулів

Опора сонячного бізнесу має бути надійною! Це головний принцип, яким ми керуємося при реалізації проектів сонячних електростанцій в Сумах. Якісно встановлена система кріплення дозволяє без проблем та в запланований термін провести монтаж сонячних панелей. Саме від неї залежить довговічність роботи електростанції.

Надійні дахові системи кріплення фотомодулів відповідають також за герметичність покрівлі, на якій вони встановлюються. Їх монтаж розпочинається з розмітки покрівлі згідно з проектом та встановлення опорних нержавіючих гвинтів.  Несучі алюмінієві рейки розміщуються на необхідній відстані та вирівнюються у площині. Так ми отримуємо готову опорну конструкцію для фотомодулів.

Наземні системи кріплення потребують облаштування фундаментів та мають бути розраховані на снігові та вітрові навантаження в регіоні установки. Враховуючи проектний термін експлуатації сонячної електростанції не менше 25 років, певний запас міцності опорної конструкції буде не зайвий. Проте не слід також забувати і про зовнішній вигляд металоконструкції. Адже встановлюється вона в межах домогосподарства і повинна мати серед іншого прийнятний естетичний вигляд.

Встановлення сонячних батарей в Сумах та Сумській області

Встановлення фотомодулів на підготовані опорні конструкції мають виконувати кваліфіковані навчені працівники, які добре усвідомлюють відповідальність цього етапу побудови сонячної електростанції. Підйом фотомодулів на дах будинку, їх подача на місця встановлення, підключення та фіксація притисками – складний процес, який наші кваліфіковані монтажники виконують за усталеним алгоритмом. Послідовність та порядок виконання дій при монтажі сонячних батарей вироблені на основі багатого досвіду з реалізації проектів сонячних електростанцій.

Отриманий досвід та набуті спеціальні знання по фотоелектричним системам забезпечують оперативне виконання робіт по монтажу сонячних електростанцій монтажниками команди INTELENG. Ну і звичайно обов’язковим атрибутом професійної монтажної бригади є забезпеченість  якісними спеціальними інструментами та пристроями для виконання робіт.

Якщо ви все ж вирішите самостійно монтувати сонячні батареї, то слід також пам’ятати, що порушення правил їх монтажу знімає гарантію виробника.

Встановлення інвертора та електрозахисту

У першу чергу, інвертор слід встановити в тому місці, де він зможе нормально працювати протягом усього експлуатаційного періоду з урахуванням рекомендацій виробника. Мережеві інвертори мають ступінь захисту від атмосферних впливів не нижче IP65 і передбачають встановлення назовні. У такому випадку слід забезпечити НЕ потрапляння прямих сонячних променів на працюючий інвертор, щоб убезпечити його від перегріву, та, як наслідок, передчасного зносу і виходу з ладу. Також потрібно виключити накопичення на поверхні інвертора снігу або інших атмосферних опадів. Загалом, сонячний інвертор необхідно встановлювати під деяким навісом у добре провітрюваному місці на негорючій поверхні. Місце його встановлення має забезпечувати вільний підхід для його монтажу та подальшого обслуговування.

Щит комутації та електрозахисту монтують поруч з інвертором з дотриманням правил облаштування електроустановок. Для виконання всіх електромонтажних робіт слід залучати кваліфікованих спеціалістів з відповідною групою допуску з електробезпеки.

З’єднання елементів сонячної електростанція

Для комутації фотомодулів та інвертора ми використовуємо виключно якісний соларний кабель, який:

 • має відповідний захист оплітки від УФ променів;
 • є зносостійким до механічних пошкоджень;
 • має якісний мідний луджений провідник.

Вибір перетину кабелю залежить від довжини кабельних трас. Проте ми рекомендуємо не економити на сонячному кабелі, аби потім не отримати завищені втрати напруги у провідниках і, як наслідок, нижчу ефективність вашої сонячної електростанції.

З’єднання фотомодулів з інвертором відбувається за допомогою спеціальних конекторів MC4, для монтажу яких необхідний спеціальний інструмент та досвід їх установки. Адже погано обтиснутий коннектор не лише призведе до зниження ефективності роботи СЕС, але й може викликати загоряння у місці неякісного контакту.

Окрім якісного PV-кабелю ми також обов’язково використовуємо для його прокладання по стінам та опорним конструкціям гофровану трубу також з захистом від ультрафіолету, що забезпечує її довговічність.

Якісно виконаний монтаж провідників є запорукою безперебійної роботи PV-системи.

Запуск сонячної електростанції

Завершальним етапом монтажу фотоелектростанції є перевірка правильності всіх комутацій, та виконання послідовності дій для запуску обладнання. Вмикаючи головний автомат щита електрозахисту, потрібно бути переконаним, що все з’єднано правильно та у відповідності з проектом. Адже, допущені під час монтажу СЕС, помилки можуть призвести до серйозних аварій обладнання, що звичайно не буде гарантійним випадком.

Як уникнути помилок при монтажі сонячної електростанції в Сумах та Сумській області?

Головна думка, яку ми завжди доносимо нашим клієнтам: якщо ви вже витратили досить значні кошти на придбання обладнання для сонячної електростанції, то не економте будь ласка на якісних монтажних роботах, вартість яких складає приблизно 10 % від ціни обладнання. Адже навіть найкращі комплектуючі зібрані з недотриманням норм та правил облаштування сонячних електростанцій не забезпечать стабільної довготривалої роботи. Пам’ятайте, що сонячна електростанція – це інвестиція в вашу енергоефективність та екологічно чисте майбутнє. А кожна інвестиція має обов’язково окупитися. Саме якісний монтаж надійного обладнання забезпечить найкоротший термін окупності вашої СЕС.

Замовте реалізацію проекту сонячної електростанції під ключ в Сумах та Сумській області від компанії ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ, щоб отримати з одних рук якісне сертифіковане обладнання з офіційною гарантією, та професійний монтаж обладнання!

Виконуючи проекти під ключ, ми, як компанія постачальник та інсталятор обладнання, несемо всю повноту відповідальності перед нашими клієнтами. Окрім виконання усіх робіт з облаштування та запуску СЕС ми обов’язково встановлюємо систему моніторингу роботи інвертора. Це дає нам змогу постійно супроводжувати роботу вашої сонячної електростанції, та в разі порушень характеристик оперативно провести технічне обслуговування. Гарантія, яку ми надаємо на виконання монтажних робіт складає три роки.

INTELENG: будуємо як для себе, щоб ваше майбутнє було сонячним!

У вартість сонячної електростанції входить ціна фотомодулів, кріплення сонячних панелей, інвертор, комплект кабелів, щит підключення інвертора та монтажні роботи. Сонячна станція 3 кВт для забезпечення резервного живлення від акумуляторів коштує близько 4000 USD.

Якщо говорити про більшу потужність, то на вибір клієнта можна реалізувати і мережевий та автономний проект. Так сонячна станція 5 кВт без можливості резервного живлення коштуватиме 5000 USD, а з акумуляторами – 6500 USD.

Мережева сонячна станція 30 кВт для роботи за зеленим тарифом з розташуванням на даху коштує близько 20 – 21 тис. USD.

Коли ми встановлюємо сонячні панелі на даху будівель, ми дотримуємось ряду обов’язкових умов. Надійність монтажу та безпека встановлення сонячних панелей є першочерговими. Категорично заборонено монтувати фотомодулі на ненадійну поверхню.

Також при розташуванні сонячних панелей слід уникати їх періодичного або часткового затінення протягом дня. Це точно призведе до зниження ефективності фотомодулів. А також цілком можливо до виходу з ладу панелей, що затіняються.

Коли йдеться про мережеву сонячну електростанцію на зелений тариф, то потрібний не дозвіл на встановлення сонячних батарей, а узгодження продажу електрики у зовнішню мережу. Якщо Ви бажаєте встановити сонячну станцію для власного споживання або як резервну систему живлення на випадок відключення мережі, то жодних дозволів чи погоджень із Обленерго Вам не потрібно.

У такому разі енергія, вироблена сонячною станцією, буде використана лише у внутрішній мережі будинку. За своєю суттю це те саме, що використання паливного генератора у своєму домогосподарстві.

Якщо ви плануєте встановити акумулятор для будинку, необхідно враховувати деякі правила підключення автономної сонячної станції. Автономний інвертор завжди встановлюється в розрив між мережею живлення і споживачами. Він має вбудований контролер заряду сонячної батареї, за допомогою якого підтримує акумулятор у зарядженому стані.

Встановивши лише інвертор та акумулятор, ви отримаєте робоче джерело безперебійного живлення. Якщо його оснастити сонячними панелями, у Вас буде повноцінна автономна сонячна станція.