Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Тепловий насос для опалення будинку

Тепловий насос для опалення будинку – це сучасні технології на службі комфорту Вашої оселі. В Україні системи опалення будинків на базі теплових насосів лише починають отримувати своє розповсюдження. Як і більшість прогресивних технологій, теплові насоси прийшли до нас із заходу. Європейські країни давно оцінили високу ефективність їх роботи.

Міфи щодо використання теплових насосів з метою опалення будинку

Ми докладаємо всіх можливих зусиль до популяризації альтернативних джерел енергії та загалом енергоефективних технологій в Україні, тож сьогодні хочемо розвіяти деякі перестороги наших клієнтів, стосовно використання теплових насосів для опалення будинку. А також відповісти на питання: як зробити економне опалення в приватному будинку та де встановлювати тепловий насос найдоцільніше?

Тепловий насос дорожчий, аніж всі інші системи опалення

Якщо Ви плануєте будівництво власного дому (чи воно вже в процесі), та хочете обрати найбільш вигідну систему опалення, то напевне Ви вже добре обізнані у вартості підключення газу до будинку. Особливо, якщо він буде в одному з нових приміських житлових масивів, де газифікація йде поступово і відстань прокладення газової труби може бути значна. В такому випадку, вартість лише підключення газу до приватного будинку може сягати від 100 000 до 300 000 грн. з урахуванням встановлення всього необхідного обладнання.

Вартість якісного теплового насоса «повітря-вода», наприклад модель Altek PRO 19 split EVI 220V, для приватного будинку площею 150 – 180 м2, складає приблизно 220 000 грн. якщо додати ще необхідне додаткове обладнання (бак-накопичувач, бойлер непрямого нагріву для ГВП) та монтаж і пусконалагодження системи, то вартість встановлення теплового насоса під ключ вийде приблизно 300 тис. грн.

Порівняли з вартістю газифікації нового будинку? Але це ще не все. Враховуємо також, що тепловий насос «повітря-вода» влітку виконує функції кондиціонування Вашого будинку. Тож Вам не потрібно окремо купувати кондиціонери для забезпечення комфортного мікроклімату, коли у Вас встановлено тепловий насос «повітря-вода».

Тепловий насос не справляється з опаленням будинку в сильні морози

Розповсюдженою є думка, що за допомогою теплового насоса не вдасться забезпечити необхідну кількість тепла для опалення будинку в сильні морози. Але теплонасос, як і будь-який інший котел (газовий чи електричний) — це тільки генератор тепла. Ефективна робота системи опалення в цілому залежить також від опалювальних пристроїв, таких як радіатори, тепла підлога чи фанкойли. Дуже важливу роль при цьому відіграє і сам будинок, а точніше якість його утеплення. Тож, базовий принцип ефективної роботи будь-якої системи опалення – якісне утеплення Вашого будинку.

Теплові насоси «повітря-вода» від компанії Altek виконують функцію обігріву до температури зовнішнього повітря – 25 °С. Через вологий континентальний клімат північної частини України, в таких містах як: Київ, Харків, Суми, Полтава та Чернігів середня зимова температура складає – 5 … – 7 °С. Так, бувають пікові морози на рівні – 25 °С, проте тривають вони максимум кілька днів. За цей час у якісно утепленому будинку повітряно-тепловий насос впорається з завданням підтримки необхідної температури. Також досить розповсюдженою є практика установки додаткового нагрівального ТЕНу, або окремого електрокотла для гарантованого догріву води в системі опалення у критично морозні дні.

Яскравим підтвердженням ефективності роботи теплових насосів в умовах холодного клімату є їх широке розповсюдження в скандинавських країнах.

Економічність роботи теплового насоса значно перебільшена, а термін його окупності дуже довгий

Принцип роботи теплового насоса «повітря-вода» полягає у високій ефективності переносу тепла з повітря навколишнього середовища до води в системі опалення. Для роботи тепловому насосу потрібна лише електроенергія. І споживає він її в рази менше, аніж електричний котел. Ефективність роботи ТН визначається коефіцієнтом COP – він показує кількість виданих кіловат тепла на кожен спожитий кіловат електроенергії. В таких містах як Київ, Полтава, Суми та Харків коефіцієнт перетворення теплового насоса Altek PRO 19 split EVI 220V становить від 3,5 взимку до 5,5 влітку.

Для відповіді на питання економічної доцільності придбання теплового насоса для опалення будинку проаналізуємо техніко-економічне обґрунтування одного з наших проектів 2021 року.

Коротко про даний проект. Це новий добре утеплений будинок в Сумах загальною площею 160 м2. Тепловий насос виконує задачі:

  • Опалення будинку круглий рік;
  • Приготування води для ГВП 200 л на день;
  • Кондиціонування будинку влітку.

Як бачимо з порівняльної таблиці, за один рік при такому навантаженні, електрокотел споживає електроенергії на суму 56 141 грн., а тепловий нанос лише на 13 709 грн. Річна економія на електричній енергії складає більше 42 000 грн.

Вартість проекту встановлення теплового насоса Altek PRO 19 split EVI 220V з усім необхідним додатковим обладнанням та монтажними і пусконалагоджувальними роботами під ключ становила у 2021 році 280 000 грн. Термін окупності інвестицій у тепловий насос і цьому проекті складає менше 7 років. Строк служби теплового насоса Altek до заміни комплектуючих складає 25 років.

Чи варто встановлювати тепловий насос для опалення будинку?

Підсумовуючи вищенаведене, відповідь однозначна – так. Якщо Ви будуєте новий сучасний будинок, то купити тепловий насос для опалення будинку «повітря-вода» — найкраще рішення для забезпечення максимальної економії на енергоресурсах та заощадження коштів, які можна витратити, наприклад, на сімейний відпочинок.

В компанії INTELENG впевнені, що теплові насоси в приватному житловому будівництві – це майбутнє, завдяки високій ефективності їхньої роботи.

Так само, як і сонячні електростанції для приватних будинків, теплові насоси потребують популяризації в суспільстві. Саме брак об’єктивної інформації про використання теплових насосів, поки що стримує їх широке розповсюдження в Україні.

Якщо Ви цікавитеся доцільністю встановлення теплового насоса для опалення будинку – зверніться будь ласка в нашу компанію «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ», і ми відповімо на всі Ваші запитання.