Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Сонячні панелі

PV модуль ABi-Solar АВ600-60MHC, BIFACIAL
PV модуль ABi-Solar АВ600-60MHC, BIFACIAL
PV модуль CHINT CHSM72M-HC-540
PV модуль CHINT CHSM72M-HC-540
PV модуль SUNOVA SOLAR SS-550-72MDH
PV модуль SUNOVA SOLAR SS-550-72MDH
PV модуль JA Solar JAM72S30-540
PV модуль JA Solar JAM72S30-540

Сонячні панелі

ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Комплектуючі для сонячних електростанцій
Сонячні панелі

Чому сонячні батареї зовсім не батареї? Або дещо про фотомодулі

Історично так склалося, що фотоелектричні модулі найчастіше в народі називають сонячними батареями. Цей термін є неправильним, адже батарея – це пристрій що накопичує енергію. Ми користуємося ними у повсякденному житті на побутовому рівні. Вони є у більшості сучасних гаджетів і використовуються від ручних годинників до мега ватних Enegry Storage System. Сказати, що батарея генерує енергію в принципі можна, але, перш за все, вона її накопичує та зберігає тривалий час і з низькими втратами.

Фотоелектричний модуль (ФЕМ) – це пристрій, який перетворює енергію сонячного випромінювання у рух електронів у провіднику та створює різницю потенціалів (напругу) на протилежних контактах pv-комірки. Цей прилад – генератор. Він виробляє електроенергію без можливості її накопичення. Нею можна скористатися відразу,   під’єднавши до фотомодуля навантаження, або зберегти її, але уже у іншому приладі – у батареї (акумуляторі).

PV-модулі (від словосполучення photo-voltaic) також можна назвати сонячними панелями через їх зовнішність. Вони представляють набір тонких і крихких пластин кремнію, зафіксованих між пластиковою задньою підкладкою та верхнім загартованим склом. Цей пакет герметично запаковано у раму з анодованого алюмінію. Попередньо всі пластини кремнію з’єднані струмопровідними доріжками у певному паралельно-послідовному порядку, а до протилежних контактів під’єднано кабелі для підключення фотомодулів у електростанцію.

Сонячні елементи на сьогодні завоювали велику популярність серед звичайних споживачів та бізнесу завдяки своїй економії та перспективі на довгі роки. Використовуючи безкоштовну сонячну енергію можна забезпечити освітлення потрібних приміщень будь-якої площі та живлення для побутових приладів, спеціального обладнання. Важливо лише вибрати підходящу модель, яка відповідатиме необхідним параметрам для реалізації поставлених цілей.

Як працюють сонячні панелі в Сумах?

Сонячне випромінювання, потрапляючи на пластини кремнію pv-модулів створює в них узгоджений рух електронів та низьку напругу на її кінцях. З’єднання багатьох комірок послідовно дозволяє досягти необхідної напруги фотомодуля, а об’єднання паралельно кількох рядів комірок забезпечує необхідну силу струму, що він генерує.

Сонячні панелі в Сумській області від відомих виробників на фінальному етапі виробництва проходять PV-тест на основні робочої характеристики. Середніми показниками більшості фотомодулів є напруга близько 35 В при силі струму близько 10 А.

Сонячні панелі для дому та бізнесу– це відмінна можливість заощадження коштів та використання накопиченої енергії для власних потреб, освітлення приміщень будь-якої площі та живлення необхідних пристроїв. Якщо модель передбачає наявність батареї для сонячної системи, її потрібно змінювати приблизно раз на десять років. Сонячна батарея слугує необхідним акумулятором для накопичення та збереження енергії під час сонячної погоди та може використовуватися як резервне джерело живлення під час аварій, відключення електропостачання.

Ціни на сонячні батареї залежать від їх конфігурацій, потужності, типу та інших можливостей. Радимо звернутися до наших професіоналів для точної інформації.

Типи ФЕМ

Сьогодні кремнієві фотоелектричні системи виробітку електроенергії поділяються в основному на два типи:

  • полікристалічні;
  • монокристалічні.

Перша технологія використовує кремній різного походження, залишки вторинної переробки для виготовлення комірок фотомодулів. Від цього їх колір не рівномірний (від синього до чорного). Вони є дешевшими у виробництві проте їх коефіцієнт корисної дії поступається монокристалічній технології і складає для сучасних фотомодулів близько 17 – 18%.

Монокристал вирощують у лабораторіях як суцільний шматок кремнію, а потім розрізають його на тоненькі комірки – при цьому структура і колір таких комірок рівномірні і ефективність їх трохи вища. Передові сучасні технології монокристалічних pv-модулів забезпечують ККД процесу перетворення енергії  на рівні 20 – 22%. Вартість mono сонячних панелей також вища за poly, в тому числі і через застосування більшої кількості прогресивних технологій по підвищенню продуктивності. Монокристалічна сонячна панель відзначається високою ефективністю, помірними габаритами та довговічністю.

Щоб дізнатися більше про види та ціни сонячної панелі, раді вітати вас серед клієнтів нашої компанії. Наші спеціалісти допоможуть із вибором та підберуть підходящий варіант для ваших потреб.

Сучасні технології ФЕМ

Фотомодулі на основі кремнієвих пластин є зовсім не новою технологією і, з точки зору стадійності розвитку технічних систем, знаходяться на фінішному етапі технічної еволюції. За останні 2 роки компаніями-лідерами з розвитку даних технологій було впроваджено кілька інновацій, що дозволили підвищити ефективність pv-модулів від кількох десятих до одного-двох відсотків.

HALF-CELL технологія передбачає поділ стандартної комірки і всього фото-модуля навпіл, що знижує силу струму всередині модуля і, як результат, втрати у внутрішніх провідниках. Також в деяких випадках дана технологія підвищує ефективність роботи такої панелі у частково затіненому стані.

PERC технологія передбачає покриття підкладки комірок спеціальним матеріалом, який покращує повторне поглинання фотонів світла комірками, та, як наслідок, незначне підвищення їх потужності при тому ж рівні освітлення.

Multi Bus Bar – використання великої кількості малих струмоз’ємних доріжок також призводить до зменшення внутрішніх втрат модуля.

Bifacial панелі виготовляють напівпрозорими з робочою зворотною стороною, що при використанні в наземних сонячних електростанціях дає змоги ловити відбиті від земні сонячні промені та підвищує ККД таких ФЕМ до 25 – 26 %, при цьому їх вартість також відносно вища.