Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Системи кріплення

Kripter StringSetter (анодований алюміній, нержавіюча сталь)
Kripter StringSetter (анодований алюміній, нержавіюча сталь)

Системи кріплення

ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Комплектуючі для сонячних електростанцій
Системи кріплення

Для встановлення сонячної електростанції потрібно обрати один із способів кріплення сонячних батарей. Ми пропонуємо розглянути переваги та недоліки всіх систем кріплення, для того щоб ви обрали найприйнятніший для вас.

Кріплення фотомодулів на дах будинку

Сонячна електростанція – інвестиційний проект з рівнем рентабельності 20 – 25% річних у євро, тож термін її окупності складає 4-5 років. Експлуатаційний же термін для якісних сучасних фотомодулів не менше 20-25 років. Отже, система кріплення сонячних панелей має забезпечити їх надійну фіксацію на весь термін їх роботи, враховуючи реальні вітрові та снігові навантаження.

У випадку встановлення сонячних панелей на дах будинку система кріплення має також забезпечити збереження вашої покрівлі, та відсутність будь-яких проблем, викликаних наявністю додаткового обладнання на вашому даху. Серед таких проблем можуть бути:

  • нерівномірне навантаження і, як наслідок, деформація покрівлі;
  • надмірне навантаження на покрівлю і її швидке зношення чи аварійний вихід з ладу;
  • порушення герметичності покрівлі і потрапляння води в будинок;
  • забруднення покрівлі та стін будинку продуктами корозії системи кріплення.

Окрім принципу «не нашкодити» покрівлі будинку, система кріплення pv-модулів має якісно та довговічно виконувати свою основну функцію: надійно утримувати сонячні панелі на місці їх встановлення. З аналізу основних експлуатаційних вимог можна визначити життєво важливі властивості якісних системи кріплення. Вони мають бути міцні, легкі, корозійностійкі та довговічні. Елементи фіксації до покрівлі повинні забезпечувати надійну герметизацію на довгі роки.

Якісне кріплення – запорука довговічної роботи сонячної електростанції

У наших проектах з реалізації сонячних електростанцій в Сумах та Сумській області ми використовуємо дахові системи кріплення фотомодулів, що відповідають усім перерахованим критеріям якості – Kripter Sting Setter. Їх основні несучі елементи (монтажні рейки, кутники та з’єднання) виконані з анодованого алюмінію, а метизи – з нержавіючої сталі. Спеціальні притиски для фотомодулів, що входять в комплект кріплень від Kripter, забезпечують їх надійну та довговічну фіксацію.

Обираючи кріплення для Ваших сонячних батарей на даху будинку, слід пам’ятати, що дешевше і, як наслідок, менш якісне обладнання може призвести до проблем з покрівлею і потребувати заміни протягом кількох років після встановлення. Витрати на демонтаж та повторне встановлення фотомодулів на новій системі кріплення обійдуться замовнику вдвічі дорожче початкових витрат на монтаж.

Наземні системи кріплення

Домашню сонячну електростанцію в Сумах великої потужності, скажімо на 30 кВт, у більшості випадків доводиться встановлювати на землі біля будинку. Для наземних рішень на ринку систем кріплення фотомодулів існує кілька стандартних технологій. Досить відомими є системи таких компаній як Walraven, виконані з оцинкованого стального профілю, та Kripter Dominо – алюмінієві наземні системи кріплення на геошурупах. Вони відзначаються високою технологічністю та надійністю, проте основним їхнім недоліком є досить висока вартість. В перерахунку на 1 фотомодуль вона становить 30 – 40 USD.

Опора для сонячних батарей з профільної труби

Вдалим технічним рішенням для виготовлення опорної металоконструкції під сонячну електростанцію в Сумах є використання профтруби. Цей матеріал має низьку відносну вартість, та представлений на ринку у широкому асортименті. Використовуючи профільну вуглецеву трубу в своїх проектах, ми приділяємо велику увагу дизайну та розрахунку металоконструкції. Детальне проектування опори фотомодулів для СЕС в Сумській області,  з урахуванням вітрових  та снігових навантажень в регіоні встановлення, дозволяють нам будувати довговічні сонячні електростанції наземного розташування в Сумах. Бо якісне покриття – це гарантія довговічної корозійної стійкості

Оскільки профільний металопрокат, що використовується при побудові наземних СЕС, виготовлений з вуглецевої сталі, то для запобігання його корозії слід ретельно обирати матеріали для покриття. У наших проектах по виготовленню каркасів під сонячні батареї ми використовуємо антикорозійну поліуретанову емаль. Цей матеріал забезпечує надійний захист металоконструкції від корозії протягом усього життєвого циклу електростанції. Має високу стійкість до атмосферного впливу та механічних пошкоджень.

Опора сонячного бізнесу має бути надійною!

Якщо ви хочете, щоб наземна сонячна електростанція в Сумах прослужила максимально довго, а її опорна металоконструкція витримала всі можливі навантаження, зверніться до команди професіоналів INTELENG у м. Суми. Значний позитивний досвід зведення наземних опорних каркасів під pv-системи допоміг нам визначити власний рецепт ідеальної металоконструкції для ФЕМ з найкращим співвідношенням вартість-якість-ефективність!