Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Встановлення сонячних батарей

Разом із розвитком технологій зростають і запити споживачів. Це пояснюється бажанням людини йти в ногу з часом, використовуючи всі переваги сучасних послуг. Одним із таких є встановлення сонячних батарей.

Сонячна електростанція – потреба чи забаганка?

Все більше споживачів звертаються до нас за допомогою із системами генерації «зеленої» енергії. І це цілком доцільні рішення. Чому?

  • Це автономність;
  • Екологічність;
  • Енергопостачання, що приносить дохід;
  • Відсутність ризиків поломки техніки через стрибки напруги;
  • Безлімітний ресурс.

Підсумок: СЕС – необхідність сучасної людини.

Що таке сонячні батареї?

Сонячні батареї – це фотоелектричні пристрої у вигляді панелей. Вони перетворюють сонячне світло на постійний електричний струм. Даний винахід дав людству доступ до невичерпного джерела енергії – сонця, дозволивши виробляти електрику абсолютно екологічно чистим способом. Тобто, без шкоди для навколишнього середовища. Використання сонячних батарей є основою розвитку альтернативної енергетики.

На початку 2010-х років на законодавчому рівні було затверджено стимул до використання сонячних батарей. Це виплати за високим зеленим тарифом для приватних домогосподарств за виробництво електроенергії із допомогою сонячних електростанцій. З того часу в Україні все більшого поширення набувають домашні сонячні батареї. На сьогоднішній день близько 45 тис. родин уже встановили сонячні електростанції. Їхня сумарна потужність становить близько 1200 Мегават.

 

Чи правда, що сонячна електроенергія може приносити дохід?

Безперечна правда. І ми зараз розповімо яким саме чином.

Встановлення сонячних батарей дозволяє вирішити низку важливих завдань. Зараз мова піде про фінансові переваги. По-перше – це власне виробництво електроенергії для свого ж споживання. І тут не важливо, йдеться про домашню або промислову сонячну електростанцію. Як і для свого власного будинку, Ви можете встановити сонячні батареї в себе на підприємстві та суттєво скоротити операційні витрати бізнесу. Адже кожен отриманий від сонця кіловат – не куплений із мережі. З огляду на постійне зростання вартості електроенергії, мати свою генерацію – стратегічно правильне рішення. По-другепродаж електроенергії за зеленим тарифом дає можливість будь-якому власнику приватного будинку отримати чудовий бізнес із рентабельністю 20 – 25 % у Євро. Таким чином, Ви більше не витрачатимете гроші на утримання будинку. Ваш будинок буде приносити пасивний дохід.

«Будинок з нуля». Підключаємо до міської мережі чи все-таки сонячні батареї?

Досить поширена дилема серед людей, будівництво будинків яких знаходиться у віддаленому від комунікацій місці. Ефективно забезпечити енергією Ваш будинок у такому разі дозволить лише встановлення сонячних батарей. Адже сонце – найдоступніше джерело альтернативної енергії. А будівництво автономної сонячної електростанції, в такому разі, обійдеться дешевше за підключення мережі «Обленерго».

Що стосується термінів, то на встановлення сонячних батарей для будинку, в середньому, потрібен лише один – два тижні. Підключення до міської мережі триває півроку, а інколи й довше.

Нюанси у встановленні сонячної електросистеми. Як не припуститися помилок?

У питаннях настільки значних, розумним буде звернення до професіоналів. Маючи багаторічний досвід роботи в даній сфері, можемо з упевненістю сказати, що самостійний монтаж сонячних панелей, без наявності необхідних знань, може завдати їм шкоди.

Які можуть бути помилки при самостійному монтажі та що потрібно для встановлення сонячних панелей?

  1. Неправильне розташування панелей. Розрахунок кута установки сонячних батарей – чи не перший за важливістю у монтажних роботах. Адже вони повинні бути максимально повернені до сонця і не затінюватися сусідніми будівлями або деревами протягом дня. Буває, що будинок замовника немає південних схилів даху. Тоді необхідно з’ясувати, як можна в рамках його домогосподарства розмістити сонячні батареї для їхньої ефективної роботи. Щоб на етапі проектування сонячної електростанції переконатися у реалізації найкращого варіанта проекту з усіх можливих, ми використовуємо спеціальний розрахунковий комплекс.
  2. Встановлення фотомодулів у невідповідному місці. У такому разі їх частина може затінюватися сусідніми предметами протягом дня. Або може бути неправильне підключення сонячних батарей у ряди, а далі їхнє приєднання до інвертора. Також встановлення сонячних панелей під дуже низьким кутом відносно горизонту, внаслідок чого вони швидко забруднюються і працюють дуже неефективно. Все це може завдати чимало клопоту. Довіряйте лише професіоналам.
  3. Невдалий вибір системи кріплення сонячних панелей на даху. В рамках сервісних виїздів нам доводилося зустрічатися із сонячними панелями, які клієнт встановив на дерев’яні балки як опорну конструкцію. Це недорого, але така система кріплення не проживе й половини терміну служби сонячних батарей. Сонячні панелі необхідно встановлювати на спеціальних монтажних профілях і обов’язково використовувати штатні притиски.
  4. Ризики виникнення проблеми із сонячним інвертором. Самостійний монтаж часто призводить до ігнорування правил підключення сонячного інвертора. Важливу роль тут відіграє якісний кабель достатнього перетину, а також використання захисту інвертора як мінімум з боку змінного струму. Дуже рекомендуємо не заощаджувати на пристрої моніторингу сонячної електростанції. Без нього провести віддалену діагностику СЕС неможливо.
  5. Погані контакти у з’єднаннях. Як відомо, диявол криється в деталях, і за своїм досвідом ми знаємо, що більшість сервісних випадків із сонячними електростанціями пов’язані саме з підгоранням кабелю в щиті вузла обліку або біля інвертора. Пояснення цьому – неякісні комплектуючі (автоматичний вимикач, контактні колодки тощо) або неправильний вибір перетину кабелю. Така проблема може вивести з ладу сонячну електростанцію на місяць і більше (заміна вузла обліку – тривала процедура).

Щоб уникнути проблем із встановленням сонячних батарей, ми рекомендуємо звертатися до компаній-інсталяторів з достатнім досвідом роботи та бездоганною репутацією. Компанія «INTELENG» – довірте проект установки сонячних батарей нам, і Вам нічого не завадить насолоджуватися «зеленою» енергією.

Ми завжди звертаємо увагу клієнтів на той факт, що замовляючи все з одних рук – обладнання, монтажні та пусконалагоджувальні роботи, Ви отримуєте від підрядника повноту його відповідальності за правильну роботу Ваших сонячних батарей. Компанія «Інтел Інженіринг» надає гарантію терміном 3 роки на послуги з монтажу сонячних електростанцій. І, навіть, після її закінчення, ми продовжуємо моніторити роботу станцій наших клієнтів, залишаємось на зв’язку для консультації та технічної підтримки.

Виникли запитання? Наші консультанти завжди раді допомогти Вам! Які документи необхідні для встановлення сонячних батарей? Розрахунок ціни на встановлення сонячних батарей – все це ми розповімо на консультації, виходячи з Ваших індивідуальних побажань та можливостей.