Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Актуальність зеленого тарифу та продажу електроенергії

Актуальність зеленого тарифу та продажу електроенергії

Сонячна електростанція зараз не мрія, а реальність. Усе більше людей відповідально підходять до ведення бізнесу та організації повсякденного побуту. І якщо 5 років тому в Україні було лише близько 1 тисячі власників СЕС, то зараз уже понад 30 тисяч людей відкрили для себе користування електроенергією з відновлюваних джерел. Активно виникають як сонячні електростанції для будинку, так і сонячні станції для підприємств. З’явилася можливість правильно все розрахувати, оптимізувати, зробивши все, щоб поновлювана енергетика принесла як економію витрат, а й додатковий дохід.

Але з еволюцією екологічної енергетики у потенційних власників СЕС змінюються ключові мотиви, завдяки яким приймається рішення про встановлення станції. Про що йде мова? Йдеться про те, що раніше всі були спантеличені встановленням СЕС, щоб забезпечити собі пасивний дохід. Нині ж у пріоритеті СЕС на власне споживання. Це позбавляє від  необхідності купувати електроенергію у держави, і, відповідно, позбавляє від щомісячних плат. У нашому матеріалі ми говоримо про актуальність зеленого тарифу та дізнаємося про те, чим з 2021 року цікавляться невеликі виробники електроенергії.

Про зелений тариф: хто може ним скористатися, ставка у 2021 році, терміни окупності

Недостатньо просто встановити сонячну електростанцію, якщо ви хочете на ній заробляти. Потрібно ще це правильно оформити. А як? Дотримуючись усіх необхідних правил.

  • Правило 1: Бути юридичною особою, яка встановила промислову СЕС, або ж фізичною особою, яка побудувала СЕС у своєму приватному домоволодінні. Але у другому варіанті, потрібно враховувати, що потужність СЕС не повинна бути вищою за 30 кВт.
  • Правило 2: Після встановлення сонячної електростанції вам необхідно буде написати заяву, а також додати схему підключення, додатково показавши паспорт встановленого обладнання. Не забудьте також про документи, що підтверджують вашу власність володіння землею або будинки, де ви встановили СЕС (якщо ви не є юридичною, а фізичною особою).
  • Правило 3: Якщо ви реєструєте зелений тариф в Україні у 2021 році, вартість за кіловат фіксується у договорі. І саме ця зареєстрована вартість діятиме до кінця 2030 року.

Яка ставка зеленого тарифу в Україні у 2021 році для домашніх СЕС?

За тим, за якою ставкою ви продаватимете державі електроенергію, необхідно стежити на сайті «Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Усі актуальні новини краще отримувати з першоджерела. Але на сьогоднішній день діють такі умови:

  • якщо ви підключили станцію з 2020 по 2024 рік, то ви отримуватимете 0,164 євро за кВт від продажу електрики;
  • при підключенні з 2025 по 2029 рік ви отримуватимете 0,146 євро за кВт.

Як бачите, тенденція йде до зменшення прибутку. Плюс до всього, слід зазначити і те, що отримані кошти від збуту електроенергії оподатковуються. Якщо говорити про кінцеву суму, то відсоток податку становитиме близько 20%. Ні, в жодному разі ми не говоримо про нерентабельність «зеленого бізнесу». Ми лише хочемо докладно висвітлити це питання, щоб ваші очікування були схожі з реальною картиною.

Саме тому мало знати про те, що таке «зелений тариф». Потрібно ще й знати про всі тонкощі його експлуатації.

Терміни окупності

Попри те, що грошей від збуту електроенергії стає менше, зелений тариф, як і раніше, вигідний. Адже термін окупності сонячної електростанції близько 5 років. Це не так уже й багато. На сьогоднішній день окупність забезпечується завдяки тому, що бізнес встановлення СЕС розквітає та набуває піку свого розвитку, а ціни на обладнання знижуються. Сонячні станції для підприємств стають доступнішими.

Ключові цілі сучасних споживачів відновлюваної енергетики

Так, раніше зелений тариф був мотивом для встановлення СЕС. Адже власники отримували не лише зменшення плати за електроенергію, але й додатковий пасивний дохід. Вигідні умови скорочували термін окупності установки обладнання, тому люди прагнули встановити якнайбільше батарей максимальної потужності.

Нині все трохи змінилося. Пріоритетними стають сонячні станції на власне споживання для дому чи підприємства. В умовах пандемії та кризи, власники підприємств та приватних будинків стурбовані не тим, як забезпечити собі пасивний дохід, а:

  • як забезпечити безперебійне подання електроенергії;
  • як отримати заповітну автономність від міських електромереж, які нерідко лякають плановими відключеннями;
  • як застрахувати себе від витрат, які щороку зростають (ціни на електроенергію постійно підвищуються, і цьому немає межі).

На запитання: «Що ж вигідніше: продавати електроенергію чи отримати можливість зменшення оплати?», – дайте відповідь самі. У кожного підприємства та у кожного власника домашньої СЕС свої цілі. Але за останній рік ми спостерігаємо тенденцію активної популяризації СЕС на власне споживання. І це не дивно, з огляду на нові тарифи на електроенергію у 2021 році.

Які висновки?

А висновки такі: сонячна енергетика активно розвивається, світ прагне стати екологізованим, а люди мріють отримати автономність у веденні бізнесу та побуту. Саме лиш усвідомлення того, що ти не залежить від міської електромережі, а повністю покриваєш свої потреби в електроенергії – вже дорогого коштує. З часом, уже в найближчому майбутньому, з’являтиметься все більше електричної техніки, і все більше людей будуть переходити на електричне опалення, залишивши газове у далекому минулому через його значну вартість. Не варто скидати з рахунків і електромобілі, які незабаром замінятимуть звичайні бензинові. Виходить, потреба людей у ​​споживанні електроенергії зросте. І, звичайно, треба своєчасно подбати про це. Наприклад, встановивши СЕС для власного споживання.

Однак, якщо ви хочете заробляти за допомогою зеленого тарифу, то зараз ви все ще можете це робити. Усе залежить від фінансових можливостей на етапі установки сонячної електростанції.

Компанія INTELENG працює як із юридичними особами, які вирішують встановити СЕС для власного споживання, так і з фізичними особами, які встановлюють СЕС для заробітку на зеленому тарифі. Ми уважно вислухаємо всі побажання, запропонуємо об’єктивно найкращі варіанти на ваш бюджет і подбаємо про те, щоб використання сонячної електроенергії подарувало вам довгоочікувану автономність!


0/5 - Голосів: 0