Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Чи варто чистити сонячні панелі від снігу?

Чи варто чистити сонячні панелі від снігу?

Сонячним батареям потрібне сонячне світло!

Фотоелектричні модулі на те й називають сонячними панелями, що вони працюють внаслідок потрапляння на них сонячного випромінювання. На заводі, де виготовляються фотомодулі обов’язковим етапом перевірки їх якості на виході є фотоелектричний тест. На модуль спрямовують опромінення потужністю 1000 Вт/м2 під прямим кутом і фіксують його вольт-амперні характеристики. Тож ми знаємо, що сонячна панель потужністю 540 Вт може їх видати, якщо на неї світить сонце з потужністю не менше 1000 Вт/м2.

В центральних та північних регіонах України така потужність сонячного випромінювання спостерігається з весни по початок осені, близько полудня в ясний безхмарний день. І з практики ми знаємо, що сонячні станції видають свою номінальну потужність саме в цей час.

Що відбувається з сонячними панелями взимку?

Проте, нажаль, чи на щастя в нас з вами ще є і зимовий період року. Це коли світловий день в двічі коротший, а сонечко в обід ледь піднімається вище сусіднього лісу, а чи то пяти-поверхівки. З точки зору роботи сонячних електростанцій ми називаємо “мертвим сезоном” період з листопада по січень включно. Статистика спостережень за роботою СЕС дає наступні дані: в цей період в середньому за день сонячна станція генерує в 20 разів менше електроенергії, аніж в весняно-літній період. В основному – це наслідок похмурої погоди.

Але ж і взимку бувають ясні сонячні дні. То що ж буде, коли сонце яскраво сяє, а сонячні панелі вкриті снігом? Звісно вони не будуть працювати, адже сніг на панелях , як покривало, не дасть сонячним променям до них дістатися.

Як показує статистика роботи однієї нашої СЕС за січень 2022: за два – три сонячні дні станція забезпечила половину місячної генерації. Тобто взимку за ясний сонячний день СЕС здатна згенерувати таку ж кількість електроенергії як за тиждень або й півтора класичних похмурих зимових днів.

Висновок очевидний. Якщо ви хочете, щоб ваша сонячна електростанція взимку спіймала кожен сонячний промінь і згенерувала якомога більше електроенергії, треба подбати, аби сонячні панелі були чистими від снігу.

Це звісно простіше сказати, аніж зробити. Адже сонячні електростанції, зазвичай, це або великі наземні конструкції, або розташовані да дахах будівель масиви фотомодулів. У більшості випадків доступ до них ускладнений.

Як почистити від снігу наземну СЕС?

Наземні сонячні електростанції значно менше потерпають від засніженості, адже кут установки фотомодулів до землі в таких конструкціях має бути 30, а краще 35 градусів. При такій конструкції досить часто сніжна маса сама зповзає з панелей. А якщо цього не відбувається, то їй можна допомогти. Якщо ваша наземна СЕС виконана в два-три ряди панелей, то зовсім не складно буде її обережно почистити від снігу. Звісно, якщо це все ж таки сніг а не лід.

Головне, чого ми рекомендуємо дотримуватися при очищенні від снігу сонячних панелей, це безпека. В першу чергу безпека вашого здоров’я, та безпека обладнання. Не намагайтеся будь ласка залазити взимку на обмерзлу раму з фотомодулями. Адже ваше падіння з опорної конструкції може завдати шкоди не лише вам, а і обладнанню, на яке ви впадете, а чи зачепите падаючи.

Що робити зі снігом на дахових СЕС?

Саме із міркувань безпеки ми вважаємо, що засніжені дахові сонячні електростанції взагалі не слід чіпати. Дістатися по засніженому даху до сонячних панелей буде досить складно. Тож очистку дахових СЕС від снігу є сенс виконувати лише при критичній необхідності і доручити цю справу потрібно професіоналам, які чітко розуміють складність цього завдання.

Отже, якщо вас турбує питання: “чи варто чистити ваші сонячні панелі від снігу”, дайте собі відповідь на інше. Якщо ви можете зробити це стовідсотково безпечно для себе і для сонячних панелей, то уперед! Якщо є сумніви, краще не чіпайте. Прийде весна і сонечко все зробить за вас!


0/5 - Голосів: 0