Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту

Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту

Сонячна електростанція для забезпечення власних потреб підприємства – це чудовий спосіб заощадження на енергоресурсах, та підвищення конкурентоздатності вашого бізнесу. Яскравим втіленням даного ствердження є цьогорічний проект нашої команди INTELENG. Влітку 2021 року ми побудували та ввели в експлуатації 30 кВт сонячну електростанцію для машинобудівного підприємства Сумщини.

                Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 1 Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 2

Сонячні батареї для підприємства. Навіщо це потрібно?

Ідея проекту сонячної електростанції для підприємства полягає у тому, що кожен згенерований від сонця кіловат дорівнює НЕ придбаному з мережі. Цей простий принцип дозволяє легко оцінити привабливість таких інвестицій в сталість вашого бізнесу. Річну економію від впровадження фотоелектростанції на підприємстві можна вирахувати помноживши кількість згенерованої від сонця енергії на вартість кіловату з мережі.

Збудувавши не один десяток сонячних електростанцій, ми знаємо, що з кожного кіловату фотомодулів за рік в нашому регіоні буде вироблено від 1000 до 1150 кВт*год. електроенергії. Отже 30 кВт фотоелектростанція, що має в своєму складі близько 35 кВт сонячних панелей за рік генерує в мережу близько 38000 кВт*год. Просто помножте цю цифру на вартість кіловат-години для вашого підприємства від Обленерго і зрозумієте наскільки це вигідно.

Окрім очевидного економічного зиску, запуск власної сонячної електростанції створює бізнесу позитивний імідж. Те, що для країн з розвиненими економіками вже є нормою, в Україні лише починає набирати популярність. Ваше прагнення знизити свій вплив на навколишнє середовище через зниження викидів парникових газів буде зрозумілим сигналом вашим клієнтам про те, що вони мають справу з прогресивним підприємством, яке дбає не лише про свої заробітки. Використання відновлюваних джерел енергії в технологічних процесах – це однозначний плюс в карму кожного підприємства України!

Переваги СЕС на власне споживання

Реалізація проекту сонячної електростанції на власне споживання для підприємства під ключ, тобто від проекту до запуску, має ряд суттєвих переваг перед проектами, які передбачають продаж надлишків генерації в мережу:

  • по-перше: термін реалізації СЕС на власне споживання значно коротший. Адже підключення обладнання виконується до внутрішніх мереж підприємства. Немає необхідності підвищувати потужність підведену до вашого об’єкту, чи проводити заміну лічильника. Оскільки генерації електроенергії в зовнішню мережу немає – то немає і необхідності узгоджувати такий проект з Обленерго.
  • по-друге: економія від запуску СЕС на власне споживання вже зараз більша за можливий заробіток по “зеленому” тарифу для промислових станцій. Погодьтеся, не купити кіловат-годину за 5 чи 6 грн. вигідніше, аніж продати її за 3,5 грн.

Як працюють сонячні батареї на підприємстві

Сонячна електростанція досить просто інтегрується в енергетичну мережу підприємства. Фактично – це паралельне джерело живлення, енергія від якого споживається по першочерговому принципу в кількості, необхідній вашому об’єкту.

Якщо потужності сонячної електростанції недостатньо, то необхідна кількість енергії до-споживається з мережі. Цей процес відбувається автоматично і не потребує контролю чи керування. Якщо ж потужність сонячної станції в якийсь момент вища, аніж споживана підприємством, то спеціальний пристрій у складі СЕС знизить продуктивність інвертора, аби запобігти витокам вашої сонячної електроенергії у зовнішню мережу.

                                                           Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 3 Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 4

Реальна статистика роботи промислової сонячної електростанції в Україні восени 2021

Сонячна електростанція для підприємства потужністю 30 кВт, про яку йде мова в даному огляді вже відпрацювала осінь 2021 року. За жовтень 2021 вона виробила 3300 кВт*год. які НЕ були спожиті з мережі. При середній вартості електроенергії для промислових споживачів 5 грн./кВт*год. економія за жовтень склала 16500 грн.

Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 5

Середньоарифметичний розрахунок денної генерації такої СЕС дає значення 110 кВт*год. Звісно на практиці воно суттєво залежить від погодних умов. За сонячний  осінній день, як наприклад 9 жовтня 2021 сонячна електростанція згенерувала в мережу підприємства 170 кВт*год.

На графіку нижче зображено результат роботи СЕС протягом цього дня:

  • синя лінія – це загальне споживання електроенергії підприємством;
  • червона лінія – це потужність, забезпечена сонячною електростанцією.

Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 6

Як бачимо з графіка протягом світлового жовтневого дня фотоелектростанція забезпечувала від 50% до 70% споживаної виробництвом потужності. В обідню пору максимальної генерації СЕС вийшла на потужність 27 – 28 кВт. При цьому підприємство споживало від 40 до 55 кВт.

Нижче наведено статистику генерації СЕС потужністю 30 кВт помісячно. Сумарно з вересня по листопад вона згенерувала в мережу підприємства 7930 кВт*год. Це забезпечило економію майже 40 000 грн. для даного підприємства за осінь 2021 року.

 

Сонячна електростанція для підприємства. Огляд реального проекту - зображення 7

Щоб дізнатися, скільки ваше підприємство може заощаджувати встановивши сонячну електростанцію на власне споживання, будь ласка зверніться за безкоштовною консультацією в нашу компанію.

 


0/5 - Голосів: 0