Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Опалення будинку сонячними панелями. Міф чи реальність?

Опалення будинку сонячними панелями. Міф чи реальність?

Комфортний мікроклімат в кімнатах вашого будинку дуже важлива складова домашнього затишку. Особливо актуально питання опалення своєї господи постає перед її власником на початку осінньо-зимових холодів. Саме в цю пору ми розглянемо питання опалення будинку від сонячних батарей в Сумськй області. Чи можливо це взагалі та як це реалізувати.

Основні способи опалення будинку

– газовий котел – надійний та простий у реалізації варіант. Обов’язкова умова – газ має бути підведений до вашого будинку. З мінусів можна відмітити відносно високу вартість, постійне коливання ціни на газ, переважно у бік подорожчання;
– твердопаливний котел – дешевше, проте складніше. Потребує вищих капітальних затрат на обладнання, необхідно заздалегідь запасатися якісним паливом, постійно слідкувати за роботою котла;
– електричний котел – зручний спосіб опалення будинку, не потребує нагляду і легко забезпечує комфорт у домі, проте має одним вагомий недолік – вартість тепла на виході.
Розуміючи, що єдиний мінус електричного опалення – це його вартість, багато наших співгромадян задаються питанням: чи можна оплювати будинок від сонячної електростанції, адже це має бути фактично безкоштовно.

Скільки треба електроенергії на опалення будинку

По-перше, тут треба розібратися скільки взагалі потрібно електроенергії для опалення будинку в Сумах. Дякуючи одному нашому клієнту ми знаємо, що для електроопалення свого будинку площею 100 м2 взимку 2020 – 2021 він витрачав по 3000 кВт*год щомісяця.

Скільки виробляє взимку сонячна електростанція

По-друге, потрібно розуміти скільки електроенергії виробляє сонячна станція зимовими місяцями. Покажемо це на прикладі 10 кВт сонячної електростанції у м. Суми, яку наша команда збудувала пару років тому.

Опалення будинку сонячними панелями. Міф чи реальність? - зображення 1

Графік генерації СЕС 10 кВт в м. Суми за грудень 2020р.

Опалення будинку сонячними панелями. Міф чи реальність? - зображення 2

Графік генерації СЕС 10 кВт в м. Суми за січень 2021р.

Опалення будинку сонячними панелями. Міф чи реальність? - зображення 3

Графік генерації СЕС 10 кВт в м. Суми за лютий 2021р.

 

Сумарно за зиму ця станція згенерувала 660 кВт*год, при цьому для електроопалення будинку в 100 м2 необхідно витратити електроенергії в 15 разів більше! Навіть якщо розглянути сонячну електростанцію максимально дозволеної для домогосподарства потужності – 30 кВт, то все одно за зиму вона згенерує у 5 разів менше електроенергії ніж необхідно для опалення вашого дому площею 100 м2.

Здається цифри говорять самі за себе і відповідь – ні. Опалювати будинок лише від енергії сонячних батарей не можливо в Україні загалом та в Сумській області зокрема. Причина цього досить проста – низька сонячна активність в ту пору року, коли саме необхідно максимум енергії витрачати на опалення.

А якщо тепловий насос?

Проте, настільки категорично можна висловитися про опалення будинку звичайним електричним котлом. Якщо ж комплексно підійти до питання енергоефективності вашої оселі і наряду з якісним утепленням встановити тепловий насос, який на 1 кВт спожитої електроенергії видає від 2 до 4 кВт тепла, розрив між необхідною кількістю електроенергії для опалення, та генерацією СЕС буде не в рази, а відсотків в 20 – 30.

При цьому не варто забувати, що кожен згенерований від сонця кВт дорівнює не спожитому з мережі. І якою б не була генерація вашої СЕС взимку – вона знижує ваше місячне споживання з мережі і платіжки за електроенергію.

Долучайтеся до малої сонячної енергетики разом з нашою командою!


0/5 - Голосів: 0