Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Реальна історія роботи сонячної електростанції за 2020-й та 2021-й роки

Реальна історія роботи сонячної електростанції за 2020-й та 2021-й роки

Домашні сонячні електростанції в Україні набувають все більшого поширення. За статистикою Держенергоефективності, на початок 2022 р. українці встановили в своїх домогосподарствах близько сорока п’яти тисяч сонячних електростанцій. Для розуміння динаміки розвитку малої сонячної енергетики в Україні скажемо, що на початку 2021 р. їх було близько тридцяти тисяч.

Побудова сонячної електростанції для свого будинку дає кілька вагомих переваг його власнику:

  • зниження залежності від зовнішніх джерел енергії;
  • виключення плати за електроенергію зі щомісячних комунальних платежів;
  • отримання пасивного доходу від продажу згенерованої електроенергії за “зеленим” тарифом

Незважаючи на досить показові темпи нарощування кількості домашніх СЕС, серед домовласників часто обговорюється питання рентабельності вкладень в сонячну електростанцію. Людей турбує той факт, що Україна, а особливо наша північна Сумська область є не надто сонячними регіонами. Мовляв сонячні електростанції у нас не працюють як слід.

Аби розвінчати це хибне уявлення та довести, що Україна загалом, та Сумська область зокрема мають чудовий потенціал розвитку сонячної енергетики, ми наведемо детальну статистику роботи однієї домашньої СЕС, що відпрацювала вже два повних роки.

Мова йде про мережеву домашню сонячну електростанцію потужністю 10 кВт, яку наша компанія збудувала наприкінці 2019 року. Основним обладнанням даної СЕС є:

  • монокристалічні сонячні панелі ABi-Solar потужністю 320 Вт –  36 шт.;
  • мережевий трифазний інвертор Solis потужністю 10 кВт.

Фотомодулі сонячної електростанції розміщені двома масивами. Слід відзначити, що нижній з них протягом певних годин доби у літню пору, та переважну частину дня зимової пори потрапляє в затінення від навколишніх будівель. Такі не ідеальні умови розміщення фотомодулів дають реальну картину роботи сонячних електростанцій в межах домогосподарств.

Статистика роботи СЕС 10 кВт за 2020-й рік

За 2020-й рік ця 10 кВт сонячна електростанція, що має у своєму складі 11,5 кВт сонячних панелей виробила в мережу майже 11900 кВт*год.

Як бачимо з наведеного графіка, з Березня по Жовтень включно така невелика СЕС генерує за місяць значно більше електроенергії, аніж споживає приватний будинок. Тобто в цей період господар отримує від її роботи пасивний гарантований дохід за “зеленим” тарифом.

Статистика роботи СЕС 10 кВт за 2021-й рік

За 2021-й рік генерація даної СЕС склала 11600 тис. кВт*год. З порівняння річних графіків зрозуміло, що причиною деякого зменшення генерації є саме погодні умови, адже за 21-й рік є місяці, що переважають за генерацією аналогічні місяці 2020-го.

Такі результати річної генерації сонячної електростанції в даній комплектації доводять, що фотоелектричні системи в нашому регіоні працюють згідно із розрахунками, що ми виконуємо на етапі проектування СЕС та надаємо замовнику.

Загально розрахунковим для сонячних панелей, що мають південну орієнтацію, та нахил до горизонту 25 – 35 градусів є показник генерації від 1000 до 1150 кВт*год. за рік з кожного кіловату встановлених фотоелектричних модулів.

Для розуміння рівня денної генерації у різні пори року наводимо графіки за 2021-й рік

Робота сонячної електростанції 10 кВт у Січні 2021 р.

Як бачимо в зимовий період роботи два – три сонячні дні можуть зробити левову частку місячної генерації. Тож від року в рік статистика виробництва енергії від сонячної електростанції в зимові місяці може значно відрізнятися.

Робота сонячної електростанції 10 кВт у Квітні 2021 р.

Як бачимо, той рівень генерації СЕС за день, що для зими є вийнятково високим, для весни є значно меншим за найнижчий. У середньому така сонячна електростанція потужністю 10 кВт здатна згенерувати у Квітні від 1200 до 1500 кВт год. Що в три – чотири рази перевищує місячне споживання середньостатистичного приватного будинку.

Генерація сонячної електростанції 10 кВт у Липні 2021 р.

Липень є місяцем найпродуктивнішої роботи сонячних електростанцій в Україні. Стабільна літня погода забезпечує на рівні 50 – 60 кВт*год. щоденної генерації в мережу.

Генерація сонячної електростанції 10 кВт у Жовтні 2021 р.

Те, що для Липня є нормою, у Жовтні – недосяжний максимум денної генерації. Загалом за другий місяць осені 2021-го дана СЕС видала в мережу 1050 кВт*год. завдяки досить непоганій погоді, що трималася минулої осені.

Статистика роботи СЕС 10 кВт за весь термін експлуатації

Сумарно за два роки роботи сонячна електростанція потужністю 10 кВт, встановлена на будинок у м. Суми виробила 23500 кВт*год. екологічно чистої електроенергії.

Не беручи до уваги, що її власник дев’ять місяців у році взагалі не сплачує за електроенергію з мережі, слід відзначити що робота даної СЕС вже принесла йому близько 2500 USD чистого пасивного доходу.

Наша компанія “ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ” більше трьох років розвиває малу сонячну енергетику в Україні. Ми радо допоможемо вам зробити власний будинок дохідним. Звертайтеся за безкоштовною консультацією!

 


0/5 - Голосів: 0