Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Резервне живлення. Що з цінами на обладнання?

Резервне живлення. Що з цінами на обладнання?

Шановні читачі, ця стаття – аналіз стану справ на ринку обладнання для резервних систем живлення. Мова про автономні та гібридні інвертори, та поширені літієві акумулятори до них. Ми, компанія INTELENG, ділимося власним досвідом, оскільки приймали активну участь у забезпеченні клієнтів резервним живленням. Тоді, коли все починалося. Сьогоднішня тема – вартість обладнання для резервних систем живлення.

Як все починалося? Високий попит і дефіцит обладнання

В кінці минулого року попит на обладнання для безперебійного живлення був максимальний. Висока вартість, дефіцит інверторів і акумуляторів, стовідсоткова передплата з поставкою через місць були нормою на ринку. Через ракетні обстріли рашистів енергосистема нашої країни зазнала суттєвих руйнувань в кінці осені – на початку зими минулого року. Всі масово почали шукати рішення для забезпечення резервного живлення. На автономні інвертори і акумулятори попит зріс шалено.

Кіловат-година ємності літій-залізо-фосфатних акумуляторів відомого бренду Pylontech тоді коштувала в роздріб близько 550 – 650 доларів. Наші збірки спочатку з вживаного літію типу Nissan Leaf, а пізніше з нових блоків виробництва групи Volkswagen коштували по 300 – 350 доларів за кіловат-годину.

Дорогі гібридні інвертори типу Solis та Deye потужністю 5 кВт коштували приблизно 2000 доларів і за ними була черга. Щось на кшталт Axioma, Must і взагалі Voltronic потужністю 5 кВт торгувалось на рівні 1300 – 1400 доларів. Були тоді і є зараз ще інвертори LuxpowerTEK – дуже вдалі з технічної точки зору і вартість середня між дешевими умовно без гарантії і дорогими з гарантією 5 років, проте за ними ганялось багато охочих і купити їх було справжньою удачею.

Отже за комплект резервного живлення класу преміум з інвертором Solis і акумуляторами Pylontech потужністю 5 кВт і ємкістю 5 кВт*год. клієнт віддавав приблизно 5000 доларів, це без урахування захисту, комплекту кабелів і монтажних робіт. З аналогічними параметрами комплект так скажімо “народний”, з простим автономним інвертором і літієвою збіркою акумуляторів та такі ж параметри коштував 3000 доларів.

Поступове насичення ринку

В кінці січня на початку лютого цього року ринок наситився обладнанням, дуже багато охочих заробити на цій темі почали везти в Україну акумулятори, інвертори так само як і генератори. А тут ще й країна-терорист видихнулася – наші енергетики остаточно перемогли – енергосистема стабілізувалася. Відключення електроенергії припинилися і попит на обладнання для резервного живлення обвалився.

Зараз на складах в Україні повно всілякого обладнання для резервного живлення і воно за інерцією продовжує завозитися. При цьому деякі постачальники вже ладні продавати його по собівартості. Зараз чи не щодня нам надсилають оновлені прайси і кожного разу з новими і новими знижками.

Актуальні ціни на сьогодні

Акумулятори літій-залізо-фосфат Pylontech – 420 – 450 доларів за кіловат-годину – на 30 відсотків дешевше аніж два місяці тому. Гібридні інвертори брендів Solis та Deye потужністю 5 кВт – середня роздрібна ціна 1500 – 1600 доларів. Автономні інвертори такої ж потужності Voltronic – 900 – 1000 доларів.

Таким чином зараз за комплект резервного живлення з інвертором Solis і акумуляторам Pylontech Ви віддасте 3800 USD – на 1200 доларів менше аніж два місяці тому.
Комплект з гібридним інвертором Sorotec на 5 кіловат та літієвим акумулятором нашого виготовлення з якісною BMS платою ємкістю 5 кіловат-годин зараз коштує 2500 тисячі доларів.

Щодо сонячних панелей, їх ціна також дещо знизилася. Відсотків на 5 – 7.

Тож, якщо Ви не полишили планів побудувати для свого будинку чи офісу резервну систему живлення на базі інвертора і літієвих акумуляторів, то зараз досить влучний час. На нашу думку, по мірі розпродажу складських запасів обладнання для резервного живлення, вартість його знову почне підвищуватися.


5/5 - Голосів: 2