Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Результати розвитку сонячної енергетики в Україні за 2019р.

Результати розвитку сонячної енергетики в Україні за 2019р.

Світові тенденції розвиту сонячної енергетики

Сонячна енергетика активно розвивається у всьому світі. Території відпрацьованих вугільних родовищ перетворюються на поля сонячних батарей та продовжують виробляти електроенергію, але вже екологічно чисту. Лідерами з розвитку сонячної енергетики в світі є США та Китай. Виробництво електроенергії з енергії сонячного випромінювання в цих країнах вже зараз конкурує по вартості з тепловою вугільною генерацією, а найближчими роками виявиться суттєво дешевшим.

Світовий перехід до відновлюваних джерел енергії і сонячної зокрема вже є незворотнім і Україна в цьому зеленому енергетичному переході не пасе задніх. Серед сусідів, навіть враховуючи країни Євросоюзу, ми посідаємо перше місце за темпами розвитку сонячної енергетики та суміжної галузі – приватного електроавтотранспорту.

Рушії розвитку сонячної енергетики

Стрімкий розвиток сонячної енергетики, зокрема і у приватному секторі, зумовлений діючим в Україні «зеленим» тарифом – гарантованою виплатою в Євро за кожну кВт*год., що її згенерувала та передала до загальної енергомережі сонячна електростанція. Такий спеціальний тариф встановлено законом до 2030р. Наразі, стосовно домашніх сонячних електростанцій, з урахуванням вартості сонячних батарей та мережевих інверторів «зелений» тариф дозволяє кожному громадянину України встановити в межах свого домогосподарства домашню сонячну електростанцію дСЕС та запустити власний сонячний бізнес з рентабельністю 20 – 25% річних у Євро.

Сонячний бізнес на «зеленому» тарифі приваблює своєю «без проблемністю» для просьюмерів (власників дСЕС). Облік згенерованої та переданої до мережі електроенергії відбувається автоматично, так само, як і щомісячні виплати на банківський рахунок власника такого бізнесу. Експлуатаційний термін обладнання сонячних електростанцій сягає 20 – 25 років, а термін окупності станції середньої потужності – близько 5 років. Найприбутковіші сонячні електростанції в Сумах та Сумській області потужністю 30 кВт мають термін окупності до 4-х років.

Стан речей на січень 2020

За даними Держенергоефективності станом на січень 2020 року сонячна енергетика приватного сектору України досягла кількості домашніх сонячних електростанцій близько 22000 шт. загальною потужністю 550 МВт. Щоб зрозуміти нинішній темп розвитку сонячної енергетики у приватному секторі слід відзначити, що лише пів року тому ці показники були вдвічі меншими, при тому, що «зелений» тариф діє в Україні з 2015 року. Тобто за останні шість місяців потужність сонячної генерації домогосподарствами подвоїлася. Безумовно, таке прискорення викликане постійним здешевленням PV-технологій та збільшенням кількості гравців на ринку обладнання для сонячної енергетики. Наша країна, до речі, за об’ємом та швидкістю розвитку входить у топ шість найбільших світових ринків такого обладнання. Загальна сума інвестицій в домашній сонячний бізнес склала 450 млн. Євро.

Стосовно Сумської області кількість встановлених дСЕС на початок поточного року становить близько 480 шт. За цим показником ми випереджаємо Луганьску, Чернігівську, Запорізьку, Донецьку, Рівненську та Полтавську області. Загальна потужність встановлених в Сумському регіону домашніх сонячних електростанцій становить 12,4 МВт. За цим показником ми трохи випереджаємо ще й Харківську область. Це свідчить про те, що в Сумах та Сумській області встановлюють переважно максимально потужні сонячні електростанції на 30 кВт.

Компанія «INTELENG» займається популяризацією та розвитком сонячної енергетики в Сумах та Сумській області, та пропонує своїм клієнтам реалізацію сонячних електростанцій під ключ для приватних осіб та підприємств. Якщо Вас цікавить, скільки Ваш будинок може заробляти на «зеленому» тарифі, або скільки Ваше підприємство може заощаджувати на електроенергії з мережі – просто зверніться до нас.


0/5 - Голосів: 0