Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Що таке автономна сонячна станція

Що таке автономна сонячна станція

Сонячною енергією зараз активно користуються космічні об’єкти, супутники та космічні станції на орбіті Землі. За допомогою прогресивних технологій, приходу інноваційних методів та матеріалів, стало можливим будувати сонячні електростанції, які призначені для автономного електропостачання.

Багато компаній в Україні, за останні роки, почали впроваджувати альтернативну електроенергію. Їх глобальна мета – внести свою лепту в збереження природи для майбутнього покоління.

Ці компанії спеціалізуються не тільки на реалізації своєї первинної цілі, а й на практичному досвіді будівництва самих електростанцій.

І так, автономна сонячна станція, що це?

Автономна сонячна станція – це електростанція, яка перероблює сонячну енергію в електричну.

Вона працює без зв‘язку з внутрішньою електромережою. Її функція – накопичувати та виробляти електроенергію як основне джерело електропостачання об’єкта, на якому вона встановлена. Наприклад – вашого будинку.

Вдень та сонячну погоду, ця станція буде живити об’єкт і заряджати акумуляторні батареї. Уночі та похмуру погоду автономний інвертор забезпечить живлення від акумулятора, який її накопичив.

Принципи роботи сонячної електростанції

Це блок сонячних батарей, які з’єднуються в один ряд. Вони завжди знаходяться на південній стороні, куди найбільше всього світить сонце.

Сонячне світло попадає на батареї і за допомогою фотоелементу, який вони мають, перетворюється в енергію, яка поступає на контролер. Цей пристрій переправляє ток в інвертор та АКБ, після чого енергія, яка трансформується від сонця, направляється в електромережу будинку або інший об’єкт.

Що ж входить в комплект автономних сонячних станцій?

  • сонячні батареї;
  • контролер заряду акумуляторів;
  • акумулятори;
  • кабель;
  • електричний щит;
  • автономний інвертор;
  • монтажні конструкції та кріплення.

Сучасна комплектація автономний сонячних станцій може мати і гібридний інвертор, який дає можливість працювати станції паралельно з мережею. Але в пріоритеті, звичайно, буде електроенергія від сонця.

Сонячні батареї давно не новина для України. Їх можна зустріти у всіх областях, навіть у найвіддаленіших куточках нашої держави.

Чому зараз така ситуація? – Дуже просто. Люди хочуть економити час та гроші

У багатьох випадках старі електричні дроти, трансформатори виходять із ладу, не витримуючи навантаження електроносіїв або погодних умов, наприклад, сильного вітру.

Тому автономна сонячна станція часто використовується там, де відсутні лінії централізованого електропостачання, де часті перебої електрики, а також для електроживлення пересувних об’єктів.

Автономна сонячна електростанція для дому. У чому перевага

  • енергетична незалежність від держави;
  • економія коштів;
  • своя екологічна чиста електроенергія;
  • швидкий монтаж, повна автоматизація та простота у використанні.

Батареї можуть мати потужність як 2 кВт, так і 40 кВт. Усе залежить від кінцевої мети, і для якого типу об’єкту станція буде використовуватися: приватного будинку або дачі, живлячи електроносії у них, кемпінгу або суден. Також кількість сонячних батарей залежить від площі, яка доступна для їх розміщення.

Сьогодні вчені активно розвивають і удосконалюють «зелену» енергетику, бо корисні копалини, які слугують паливом для класичних електростанцій, з кожним днем зменшуються. Як відомо, найбільш потужним джерелом енергії є Сонце. Воно і забезпечить ваш дім електроенергією, завдяки автономній фотоелектростанції.


0/5 - Голосів: 0