Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Скільки сонячних батарей потрібно для будинку

Скільки сонячних батарей потрібно для будинку

Друзі, в цій статті спробуємо розлого відповісти на популярне запитання: «скільки сонячних батарей потрібно для мого будинку?»
Відразу, коли чуємо таке питання уточнюємо, а для чого саме потрібно, адже сценаріїв використання сонячної електростанції у приватному домогосподарстві є декілька.

Варіант 1. «Зелений» тариф.
В Україні діє закон про альтернативні джерела енергії згідно із яким кожне домогосподарство (приватизована земельна ділянка з введеним в експлуатацію житловим будинком) може встановити в своїх межах сонячну електростанцію потужністю від 0 до 30 кВт включно, та продавати надлишок виробленої електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом.
Для цього вам необхідно буде підвищити потужність підключення вашого домогосподарства до рівня запланованого інвертора та після встановлення СЕС укласти з компанією, яка постачає вам електроенергію договір на «зелений» тариф.
Щомісяця новий лічильник, який ви також встановите буде враховувати ваше споживання та вашу генерацію в мережу і якщо за місяць ви виробили електроенергії більше ніж спожили, то за різницю ви отримаєте виплату по ЗТ. Якщо ви спожили більше ніж виробили, то різницю ви оплатите згідно з вашим тарифом на електроенергію.
Для довідки. В Сумах 1 кВт сонячних панелей виробляє електроенергії за місяць: у січні – 26 кВт*год., у квітні – 128 кВт*год., у липні – 156 кВт*год., у жовтні – 70 кВт*год.
У випадку «зеленого» тарифу діє правило: чим більше електроенергії передав у мережу тим більше грошей отримав. Максимально можна вийти на рівень від 5 до 6 тис. USD за рік чистого прибутку, та повну окупність 3,5 – 4 роки.
Скільки сонячних панелей в такому випадку вам необхідно встановити ви можете визначитися самотужки, враховуючи ваші фінансові можливості з придбання обладнання.
Ми маємо досвід реалізації проектів під «зелений» тариф потужністю від 5 до 30 кВт.

Варіант 2. Гібридна сонячна електростанція
Передбачає встановлення додатково акумуляторів на випадок відключення мережі. Дозволяє протриматися певний час на автономному енергоживленні. Працює за принципом покриття власних потреб в електроенергії в денний час, підтримки зарядженими акумуляторів, та продажу надлишків генерації у мережу за «зеленим» тарифом.
Гібридні інвертори бувають від 3 до 10 кВт потужності. Тож такі системи використовуються в основному не для заробітку, а для власного споживання та певного резерву на випадок відключень.
Відносно простих мережевих систем вартість вища, термін окупності довший.

Варіант 3. Автономні сонячні електростанції
Використовуються у випадку, коли ви не можете або не хочете генерувати надлишки виробленої електроенергії у мережу. Покривають власне споживання у денний час, запасають електроенергію в акумуляторах на ніч, або на випадок відключення.
Найдорожчий тип систем. Бувають потужністю від 0,5 до 45 кВт і більше.
Необхідну потужність саме для вашого будинку потрібно детально розраховувати виходячи з вашого фактичного добового споживання.

Варіант 4. Фотоелектростанція на власне споживання
Це звичайна мережева станція як і на «зелений» тариф, проте передача в мережу не допускається додатковим приладом. Коли світить сонце ви використовуєте свою власну електроенергію, коли ні – споживаєте з мережі. Кожен не придбаний вами з мережі кВт – це ваша пряма економія.
В такому випадку вам не потрібно підвищувати потужність підключення домогосподарства та міняти лічильник. Найдешевший варіант сонячної станції, проте має актуальність в першу чергу для юридичних осіб, які сплачують по 3 – 3,5 грн./кВт*год. Для приватних домогосподарств термін окупності дуже великий через низьку вартість електроенергії.
Можлива потужність встановлення від одного до кількасот кВт.

Враховуючи привабливі ставки «зеленого» тарифу, саме ці сонячні електростанції є найбільш популярними серед наших співгромадян. При цьому щорічний заробіток який вони можуть забезпечити господарю складає від 500 до 6000 USD.
Те, що домогосподарство при цьому перестає платити за електроенергію ми вважаємо приємним бонусом і в розрахунку терміну окупності не враховуємо. А якщо подумати про можливий ріст вартості електроенергії для населення у наступні 10 років, то бонус видається справді дуже приємним.
Звертайтеся!


0/5 - Голосів: 0