Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
Вартість електроенергії для підприємств. Як затримати ріст цін?

Вартість електроенергії для підприємств. Як затримати ріст цін?

Електроенергія для підприємств у 2022 році є основним енергетичним ресурсом. Виробниче обладнання, відеоспостереження, зв’язок, система управління кліматом тощо. Будь-які життєво важливі процеси на сучасному підприємстві відбуваються завдяки споживанню електроенергії.

У зв’язку з цим, тарифи на електроенергію для юридичних осіб завжди були об’єктом прискіпливої уваги підприємців. Особливо в тому випадку, коли витрати на електроенергію є суттєвою часткою собівартості виробництва товарів чи послуг.

В Україні вартість електроенергії для бізнесу завжди була вищою, аніж для населення. Статистика останніх десяти років показує, що для непобутових споживачів тарифи обленерго зросли приблизно в 4,5 рази.

Серед причин такого подорожчанню електроенергії в Україні можна відзначити:

  • зношення основних фондів теплової генерації;
  • підвищення ціни на пальне для ТЕС та ТЕЦ;
  • ріст вартості утримання енергоблоків атомних електростанцій;
  • підтримка розвитку відновлюваних джерел енергії.

Згідно з інформацією ТОВ «ЕНЕРА СУМИ» тариф на електроенергію з 1 липня 2021р. для підприємств Сумської області зріс більше ніж у двічі. Станом на лютий 2022 року юридичні особи вже сплачують по 6 грн. і більше за кіловат-годину.

Враховуючи загальний рух України в напрямку Євросоюзу, та плани по підключенню нашої енергосистеми до Європейської найближчими роками, слід звернути увагу, що середні тарифи на електроенергію наших західних сусідів вже зараз на 200 – 300 % вищі ніж наші. Отож сподіватися на зниження тарифів обленерго для підприємств навряд чи можна.

Оскільки вплинути на ціну електроенергії з мережі немає можливості, вже зараз бізнесу є сенс задуматися про власну генерацією. Сонячна електростанція для підприємства – це надійний спосіб забезпечити власне виробництво екологічно-чистою, а головне дешевою електроенергією.

Сонячні батареї для підприємства. Як це працює?

Досить часто підприємства встановлюють власні генератори електроенергії на базі дизельних, чи бензинових двигунів. Це обладнання використовується виключно в аварійних ситуаціях, коли напруга в зовнішній мережі зникає, а зупинку підприємства допустити не можна. Сонячну електростанцію для підприємства також слід розглядати як власну генерацію, але яка має ряд незаперечних переваг:

  • одночасна робота з зовнішньою мережею;
  • абсолютна екологічність;
  • повна автоматизованість роботи;
  • відсутність потреби у паливі;
  • низька вартість електроенергії;
  • строк експлуатації 20 – 25 років.

Сонячні електростанції для власного споживання працюють одночасно з мережею РЕСу. Підключається така генеруюча установка до внутрішніх мереж підприємства, тож для її встановлення юридичній особі не потрібні жодні дозволи місцевого Обленерго. Це паралельне джерело живлення для ваших виробничих потужностей, енергія від якого споживається підприємством у першу чергу. А та потужність, якої не достатньо – доспоживається з мережі.

Сонячна електростанція працює абсолютно безшумно, не створює жодного шкідливого фону чи випромінювання. Електроенергія отримана за допомогою такої генеруючої установки є екологічно чистою. Окрім іміджу ЕКО, сонячна електростанція дасть вашому підприємству ще й економічні вигоди на європейському ринку, оскільки позбавить вашу продукцію додаткового вуглецевого податку (carbon border tax).

Робота сонячних панелей не підприємстві не потребує контролю оператора. Сонячна станція працює за власним алгоритмом, передаючи у мережу підприємства максимально можливу кількість енергії. Звісно, не більше, ніж споживає об’єкт, адже генерувати електроенергію у мережу Обленерго не можна. Це ліцензований вид діяльності. Завдяки вбудованим пристроям контролю генерації сонячна електростанція сама відслідковує цей процес.

Для роботи сонячної електростанції необхідне лише сонячне світло, та підключення до мережі підприємства. Немає необхідності в жодному паливі. Немає необхідності його заготовляти та десь зберігати перед використанням. Сонце – вічний генератор!

Вартість електроенергії, отриманої від сонячної електростанції визначається лише капітальними витратами на її будівництво. Враховуючи ринкові ціни на обладнання, термін його роботи, та потенціал сонячної генерації в Україні, стверджуємо: на сьогоднішній день сонячний тариф становить менше ніж 1 грн./кВт*год. за весь період експлуатації СЕС.

Досвід європейських країн показує, що сонячні електростанції працюють по 20 – 25 років, забезпечуючи проектну генерацію електроенергії. При цьому новини сонячної енергетики повідомляють, що лідери галузі виробництва PV-модулів вже анонсують 40-річну гарантію на роботу їхніх сонячних панелей нового типу.

Де можна встановити сонячні батареї?

Переважна більшість підприємств мають значні вільні площі дахів виробничих приміщень, складів тощо. Покрівлі будівель – найкраще місце для монтажу сонячних батарей. Вони розташовані високо над землею, а це суттєво знижує можливість затінення панелей сусідніми будівлями чи деревами. Також дах підприємства – це готова опорна конструкція для фотомодулів, особливо, коли він похилий і має необхідну орієнтацію на сонце. Проте наш досвід будівництва СЕС для підприємств доводить, що вільна земельна ділянка – також гарний майданчик для сонячних панелей.

Скільки можна заощадити з сонячною електростанцією?

Ліміти для підприємств по встановленню сонячних батарей відсутні в принципі. Мінімальна потужність сонячної електростанції для власного споживання – від 5 кіловат. Максимальна – необмежена. Все залежить від вашого споживання та наявності місця для монтажу сонячних панелей. При цьому сонячна електростанція легко масштабується. Її можна будувати чергами, поступово нарощуючи потужність. При цьому фінансування кожної наступної черги СЕС можна частково забезпечити коштами, зекономленими на платіжках за електроенергію.

Економія для підприємства від роботи сонячної електростанції полягає у тому, що кожен згенерований від сонця кіловат є не придбаним з мережі. А потенціал економії складає до 100% денного споживання об’єкта.

Наша компанія «ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ» має успішний досвід будівництва сонячних електростанцій для власного споживання підприємств. Ми постійно слідкуємо з їх роботою і готові ділитися нашим досвідом. Звертайтеся до професіоналів і забезпечте вашому бізнесу конкурентну перевагу за рахунок власної дешевої електроенергії.


5/5 - Голосів: 1