Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
ООО "ИНТЕЛ ИНЖЕНИРИНГ"
Статті
«Зелений» тариф. Як це працює?

«Зелений» тариф. Як це працює?

Для заохочення приватних домогосподарств до розвитку альтернативної енергетики, серед іншого – сонячної, з 2014 року в Україні введено «зелений» тариф на електроенергію вироблену домашніми сонячними електростанціями.

На зараз згідно Закону України “Про альтернативні джерела енергії” у приватному домогосподарстві можна встановити сонячну електростанцію загальною номінальною потужністю інверторного обладнання до 30 кВт включно.

Мережевий інвертор такої сонячної електростанції передає всю вироблену електроенергію в мережу, при цьому ваше домогосподарство споживає електроенергію з мережі на власні потреби.

За допомогою автоматизованого лічильника, що обов’язково встановлюється разом з основним обладнанням сонячної електростанції, щомісяця порівнюються показники переданої в мережу та спожитої з мережі електроенергії. У випадку коли за місяць генерація в мережу перевищує споживання, отриману різницю кількості електроенергії держава викуповує за «зеленим» тарифом, що на перший квартал 2020р. становить:

  • для дСЕС введених в експлуатацію з 01.01.2017 до 31.12.2019 – 476,11 коп/кВт*год.;
  • для дСЕС введених в експлуатацію з 01.01.2020 до 31.12.2024 – 427,93 коп/кВт*год.

Для порівняння: середній приватний будинок споживає за рік близько 3000 – 4000 кВт*год. Це приблизно відповідає об’єму річної генерації домашньої сонячної електростанції потужністю 3 – 4 кВт. Тобто починаючи з потужності у 5 кВт сонячна електростанція починає приносити прибуток у загально річному заліку.

Щоб дізнатися детальніше, скільки саме ви можете заробляти на «зеленому» тарифі за допомогою сонячних батарей просимо звертатися в компанію ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ у м. Суми.


0/5 - Голосів: 0