Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

15 кВт сонячна станція в Сумах на даху будинку

15 кВт сонячна станція в Сумах на даху будинку
  • Потужність 15 кВт
  • Кількість панелей 34 шт.

На наше переконання, найкраще місце для сонячної електростанції – це дах будинку.

Саме така комбінація “будинок-СЕС” є втіленням ідеї “проз’юмерства” – виробництва та споживання екологічно чистої енергії від сонячних батарей.

Облаштований сонячною електростанцією будинок споживає в першу чергу енергію від її роботи, надлишки генерації продаються в мережу за “зеленим” тарифом, а в похмурі дні та в вечірній і нічний час такий будинок споживає енергію з мережі.

Кожне домогосподарство, що має сонячну електростанцію підписує зі своїм постачальником універсальних послуг договір про продаж надлишків генерації. Згідно з його умовами, якщо протягом місяця будинок передав в мережу більше електроенергії ніж спожив, то його власник отримує оплату цієї різниці по ціні близько 4,5 грн./кВт*год. на свою банківську карту. При цьому, оскільки баланс на вашу користь ви анічогісінько не платите за електроенергію. Якщо ж за місяць будинок спожив більше ніж видав в мережу, то ви оплачуєте різницю по ціні електроенергії для населення. Щось близько 1,6 грн/кВт*год.

Вигідно, еге ж?

Яскравий приклад домашньої дахової сонячної електростанції, що працює згідно із законом про “зелений” тариф був реалізований нашою командою INTELENG влітку 2021-го.

Бітумна покрівля – готова опорна конструкція для фотомодулів. Вагомою її перевагою є те, що система кріплення модулів для такої покрівлі – найдешевша та, на наш погляд, найнадійніша.

В даному проекті ми використали сонячні батареї преміальної якості JA-Solar JAM66S30-495/MR у кількості 34 шт., та мережевий інвертор від перевіреного виробника Solis-15K-DC-5G потужністю 15 кВт.

Проектна річна генерація такої сонячної електростанції – 17000 кВт*год. При цьому середньостатистичний будинок споживає за рік 4000 – 5000 кВт*год.

Тож продавши в мережу надлишки генерації такої СЕС її власник отримає протягом року до 2000 доларів США чистого пасивного прибутку.

 

 

 


Поділитися у соціальних мережах: