Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Автономна сонячна електростанція для дому 5 кВт

Автономна сонячна електростанція для дому 5 кВт
  • Потужність 5,4 кВт
  • Кількість панелей 10 шт.

Автономне живлення приватного будинку від сонячної електростанції. Як це влаштовано?

Збройна агресія росії проти України створила нові виклики щодо енергетичної безпеки приватних будинків. Забезпечення роботи електроприладів під час аварій на підстанціях чи лініях електропередач стало необхідністю. Адже такі аварії, нажаль у 2022 стали досить частими. 

За допомогою сучасного гібридного інвертора можна побудувати надійну, автономну і безшумну систему резервного живлення будинку. Саме так ми і зробили, взявши за основу проекта гібридний інвертор від компанії LuxpowerTEK модель SNA5000 WIDE PV.

Він має дворічну гарантію від офіційного дистриб’ютора в Україні, прекрасні робочі характеристики, детальний моніторинг. Важливою технічною перевагою цього інвертора є те, що до нього можна підключити будь-який паливний генератор.

Автономне живлення – це про акумулятори

Джерелом безперебійного живлення на випадок відключення мережі є в цьому випадку акумуляторна батарея. У 2022 ми почали виготовлення літій-іонних акумуляторів, що мають досить високі експлуатаційні показники, проте є значно дешевші за відомі імпортні аналоги. Як показала практика використання – наші АКБ чудово справляються з періодичними відключеннями електроенергії і забезпечують роботу важливих приладів до 12 годин.

У проекті ми задіяли акумулятор ємкістю 5 кВт*год. (104 А*год.) з номінальною напругою 48 В. Такої ємкості АКБ вистачає на 10 – 12 годин живлення критично важливих споживачів (освітлення, роутер, холодильник, телевізор, циркуляційний насос системи опалення та автоматика котла).

 

Сонячні панелі – це красиво і ефективно

Окрасою даного проекта, а ще й джерелом екологічно чистої електроенергії є сонячні панелі. Домогосподарство замовника розташоване поміж соснових дерев, тож для ефективної роботи сонячних панелей, а саме для запобігання їх затіненню від високих дерев, ми обрали для їх монтажу дах господарської будівлі. Система кріплення фотомодулів – опорні трикутники з оцинкованого профілю на нержавіючих шпильках.

Сонячні панелі від ТОП-виробника JA SOLAR JAM72S30-540/MR 540 WP, MONO у кількості 10 шт. Сумарна потужність сонячної електростанції складає 5,4 кВт. Оскільки станція працює на власне споживання, то сонячні панелі генерують таку кількість енергії, яку в даний момент часу споживає будинок – не більше. Звісно ж якщо ця величина є досяжною для такої СЕС за конкретних погодних умов.

Автономна сонячна електростанція працює за наступним принципом. Енергія сонячних панелей цілком використовується на живлення будинку і заряджання акумулятора.  Якщо енергії від панелей недостатньо, інвертор добирає (підмішує) необхідну енергію з мережі. Коли ж мережа відключається в наслідок аварії, то інвертор продовжує живлення навантаження від акумулятора і від сонячних панелей. Якщо це відбувається в день, то часто енергія з акумулятора при цьому не використовується- весь попит закривають сонячні панелі. Коли мережа відновлюється, інвертор знову її підключає для живлення будинку, знову ж таки, якщо енергії від сонця недостатньо.

Якщо Вас цікавить подібне рішення і для Вашого будинку також, будь ласка звертайтесь за консультацією до нашої команди INTELENG

 


Поділитися у соціальних мережах: