Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Гібридна домашня СЕС 15 кВт

Гібридна домашня СЕС 15 кВт
  • Потужність 15 кВт
  • Кількість панелей 46 шт.

Домашні сонячні електростанції. Які вони?

Гібридна сонячна електростанція, як клас ще досить мало розповсюджені. Тотальна більшість домашніх фотоелектричних систем в Україні є мережевими. Ну майже всі. Мережева сонячна електростанція це та, у складі якої є мережевий інвертор. Його особливість полягає у тому, що він здатний генерувати електроенергію виключно, якщо він підключений до зовнішньої мережі. У разі зникнення напруги у мережі, такий інвертор також вимикається і ваша сонячна станція перестає працювати.

Тобто, якщо у світлу пору доби буде знеструмлення електромережі, до якої приєднано ваш будинок з сонячною електростанцією, то ви, як і усі ваші сусіди залишитеся без світла. Ваша мережева сонячна електростанція в такому разі не буде працювати до відновлення енергопостачання з мережі. В цьому немає нічого дивного. Автоматичне вимкнення при відсутності напруги в зовнішній мережі – стандарті умови проектування мережевих інверторів. Це продиктовано вимогами правил безпеки.

 

Гібридна сонячна електростанція. Акумулятори нам допоможуть!

Гібридна сонячна електростанція поєднує в собі властивості класичної мережевої, та автономної акумуляторної систем. Вона також генерує надлишки енергії у мережу за “зеленим” тарифом, та має можливість підключення акумуляторів. Коли зникає мережа, то з гібридною сонячною електростанцією ваш будинок не лишається знеструмленим. Акумулятори дозволяють живити важливі прилади, наприклад:

  • автоматика твердопаливного котла;
  • електричні замки дверей, та механізми відкриття воріт;
  • холодильне обладнання;
  • інтернет, сигналізація, відеоспостереження, та ін.

Саме такий проект був реалізований нашою командою INTELENG восени 2021 року. Відразу хочемо заспокоїти читача: вся небажана рослинність, що може заважати нормальній роботі сонячних панелей вже підрізана :). Гібридна домашня сонячна електростанція вирішує декілька завдань:

  • зниження споживання електроенергії з мережі до мінімуму;
  • продаж надлишків генерації у мережу за “зеленим” тарифом в весняно-літній період;
  • забезпечення резервного живлення при відключенні електроенергії.

 

Обладнання гібридної сонячної електростанції

Домашня гібридна сонячна електростанція потужністю 15 кВт складається з двох інверторів. Один з них – Solis-10K-DC-4G потужністю 10 кВт. Це трифазний інвертор, який працює виключно у мережевому режимі, тобто генерує електроенергію у мережу вашого будинку, надлишки якої потрапляють через лічильник у зовнішню мережу, та оплачуються державою по “зеленому” тарифу. У разі відключення зовнішньої мережі цей інвертор також вимикається і підключені до нього сонячні панелі в цей час не працюють.

Другий інвертор – Solis-RHI-5K-48ES-5G потужністю 5 кВт. Це однофазний гібрид, який у мережевому режимі генерує електроенергію в одну з трьох фаз будинку. Також він має додатковий вихід на навантаження (BACK-UP). На цей вихід інвертора підключається критично важливе навантаження. Наприклад автоматика котла опалювання, аварійне освітлення, інтернет, система сигналізації тощо. Цей додатковий вихід гібридного інвертора завжди заживлений. Навіть коли вимикається зовнішня мережа електропостачання, гібридний інвертор не вимикається, а продовжує живити BACK-UP від сонячних панелей та підключеної до інвертора акумуляторної батареї.

В даному проекті ми використали акумуляторну батарею від вітчизняного виробника. Це літієвий акумулятор Li-ion АКБ BMS Eco Battery 48В, 104 А*год. (C0480104X). Його номінальна ємність складає 5 кВт*год. Такого запасу електроенергії досить аби забезпечувати нагальні потреби будинку протягом доби у разі відсутності зовнішнього живлення. Правильний режим заряду та розряду даної АКБ забезпечується налаштуваннями гібридного інвертора. Стан акумулятора, як і інші характеристики сонячної станції ми відстежуємо завдяки вбудованому моніторингу інверторів Solis.

Сонячні панелі проєкту – JA SOLAR JAM60S20-380/MR 380 WP, MONO у кількості 46 шт., які ми пропорційно розподілили між інверторами. Безумовна якість сонячних панелей марки Ja Solar дає нам упевненість в високій ефективності роботи збудованої гібридної сонячної електростанції.

Гібридна домашня сонячна електростанція – це рішення, що дозволяє вам заробляти гроші від продажу надлишків генерації у мережу, та забезпечує живлення вашого будинку від сонця, коли інші залишаються знеструмленими у наслідок відключення електроенергії.

Долучайтеся до сонячної енергетики разом з нашою командою!

 

 


Поділитися у соціальних мережах: