Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Гібридна сонячна електростанція 5 кВт для магазину

Гібридна сонячна електростанція 5 кВт для магазину
  • Потужність 5 кВт
  • Кількість панелей 14 шт.

Проект цієї невеликої сонячної електростанції – яскравий приклад того, як малі підприємства України можуть забезпечити свій бізнес власною електроенергією, добре на цьому заощадити, ще і отримати певну енергонезалежність!

Цю гібридну сонячну електростанцію в Сумській області ми почали реалізовувати ще до війни. Нажаль довелося зробити паузу, а проте ми її таки добудували і запустили в роботу. Завдання на проект було наступним: є продуктовий магазин, який споживає електроенергію по комерційному тарифу, тобто 6,5 грн./кВт*год. потрібно було забезпечити власне споживання магазину від сонячної станції, а також встановити акумулятори для забезпечення резервного живлення на випадок зникнення мережі.

Як визначити потужність сонячної станції для магазину

Для визначення необхідної і достатньої потужності сонячної електростанції ми встановили в магазині енергомонітор SmartMaic на пару тижнів. Так ми вивчили профіль споживання об’єкта і визначили, що максимальна ефективна потужність генеруючої установки на даному об’єкті має бути 5 кВт. Система однофазна.

Для монтажу сонячних панелей на даху магазина ми встановили алюмінієву систему кріплення. Фотомодулі в проекті від преміум-виробника компанії Ja Solar модель JAm72S20-460/MR потужністю по 460 Вт кожна, у кількості 14 шт. Таким чином станція сумарно по сонячним панелям має 6,44 кВт.

Гібридний сонячний інвертор від компанії Solis модель RHI-5K-48ES-5G забезпечує подачу електроенергії в мережу магазину, а також підтримує у зарядженому стані акумулятори. У разі зникнення напруги у зовнішній мережі, встановлені на об’єкті акумулятору будуть живити окрему гілку навантаження. Таким чином освітлення, робота касового апарату, відеоспостереження та сигналізація залишаються завжди робочими, навіть при аваріях в електромережах.

До речі, гібридний інвертор  Solis RHI-5K-48ES-5G має зручний інформативний екран, на якому можна бачити фактичний стан системи в цілому. Ну і звісно ж він обладнаний звичною вже системою віддаленого моніторингу роботи. Вона дозволяє бачити детальну статистику виробітку електроенергії, та споживання з зовнішньої мережі.

Така гібридна сонячна електростанція протягом року генерує близько 6500 кВт*год. електроенергії. Цю кількість кіловат власник магазину не придбає з мережі по ціні мінімум 6,5 грн./кВт*год. Тож економія від впровадження такої інновації становить щонайменше 40 000 грн.  за рік. Окрім цього тепер в магазині є безперебійне джерело живлення на випадок відключення мережі.

Якщо вас цікавить можливість встановлення подібної системи енергозабезпечення на вашому об’єкті, ласкаво просимо на безкоштовну консультацію!


Поділитися у соціальних мережах: