Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Гібридна сонячна станція 5 кВт

Гібридна сонячна станція 5 кВт
  • Потужність 5 кВт
  • Кількість панелей 4 шт.

Гібридна сонячна електростанція, яку ми побудували восени 2022 року. Її основне призначення – це забезпечення резервного живлення будинку, на випадок відключення мережі. З цим замовником ми вже працювали раніше і побудували для нього 20 кВт-ну мережеву сонячну станцію, що працює по “зеленому” тарифу. Але, як відомо, особливістю мережевих інверторів є те, що вони припиняють роботу при відключенні зовнішньої мережі. Отже всі сонячні панелі, що підключено до мережевого інвертора в такому разі також не працюють.

З чого складається гібридна сонячна станція?

Головний елемент гібридної СЕС це інвертор. Ми використали в нашому проекті простий бюджетний, але надійний Sorotec 5 kW. Та підключили до нього майже увесь будинок, за виключенням високопотужних споживачів, робота яких в режимі резервного живлення не є необхідною.

За генерацію електроенергії в даному проекті відповідають 4 шт. монокристалічні сонячні панелі потужністю 550 Вт. Сумарно це 2,2 кВт, і за рік вони виробляють в середньому 2500 кВт*год. Для монтажу сонячних панелей замовник сам виготовив і встановив на добре освітленому протягом року місці опорну конструкцію. Вона дозволяє змінювати кут установки панелей відносно горизонту. Це суттєво підвищує ефективність роботи сонячних панелей в осінньо-зимовий період. Саме в цей час резервне живлення від гібридної СЕС може бути досить актуальним.

Акумулятор проекту – це наша звична збірка Li-ion NMC LG Chem 12S2p, 156 Ah, 6,85 kWh укомплектована Smart BMS Jikong в надійному металевому корпусі. Акумулятор ємністю 6,85 кВт*год. забезпечує резерв живлення всього будинку в режимі “економ” протягом 16 – 18 годин без урахування роботи сонячних панелей. Звісно, при відключеннях в світлу пору доби акумулятору часто не доводиться підключатись до роботи, адже енергії від сонячних панелей достатньо для забезпечення потреб будинку в цей час.

Як працює гібридна сонячна станція

Завдяки тому, що на об’єкті вже працює мережевий інвертор по зеленому тарифу, наш гібрид, що ми встановили також налаштовано на генерацію надлишків в мережу. Таким чином сонячні панелі гібридного інвертора ніколи не простоюють. Вони або живлять навантаження будинку, або заряджають акумулятор, або генерують надлишки в мережу по 5 грн./кВт*год.

У випадку відключення мережі, та група електроспоживачів в домі, що підключена до інвертора фактично цього не помічає. Всі прилади продовжують працювати завдяки сонячним панелям, та акумулятору. Коли мереже відновлюється, інвертор або генерую в неї надлишки по “зеленому” тарифу, або споживає якусь частину енергії з мережі, якщо від панелей недостатньо.

Якщо Вас зацікавив цей проект, звертайтесь до нашої команди INTELENG.


Поділитися у соціальних мережах: