Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Наземна сонячна електростанція 30 кВт

Наземна сонячна електростанція 30 кВт
  • Потужність 30 кВт
  • Кількість панелей 76 шт.

Який дохід приносить домашня сонячна електростанція?

Після оформлення “зеленого” тарифу, домашня сонячна електростанція стає стабільним джерелом пасивного прибутку. За законом “Про альтернативні джерела енергії” в межах одного домогосподарства можна встановити сонячну електростанцію з інвертором максимальної потужності 30 кВт. Сонячних батарей же до такого інвертора є сенс підключити більшої сумарної потужності.

Ми – команда INTELENG вважаємо, що адекватний максимум по сонячним панелям – це 40 кВт. Це за умови, що всі 40 кВт фотомодулів “дивляться” на південь. Звісно, якщо конфігурація сонячної електростанції передбачає різний напрямок масивів сонячних панелей, на південний схід, чи на південний захід, то панелей можна встановити ще трошки більше.

В середньому, в Україні домашня СЕС з інвертором 30 кВт, до якого підключено 40 кВт сонячних панелей генерує за рік 44 000 – 48 000 кВт*год. Якщо така генеруюча установка введена в експлуатацію з 2020 по 2024 роки, то за рік по “зеленому” тарифу вона здатна забезпечити дохід у розмірі до 7000 USD. І це вже за вирахуванням податків! Такого річного доходу можна досягти, якщо споживання домогосподарства, де встановлена сонячна станція буде нульовим. Саме такі проекти домашніх сонячних електростанцій є досить розповсюдженими в Україні.

Комплект обладнання для сонячної електростанції

Сьогоднішній наш проект ми збудували в Сумській обласні восени 2021 року. Ця домашня сонячна електростанція наземного розташування має у своєму складі сонячні панелі преміальної якості від компанії JA Solar. Це  модулі потужністю по 495 Вт JAM66S30-495/MR  у кількості 76 шт. Сумарна їх кількість забезпечує пікову потужність СЕС на рівні 37,62 кВт.

Мережевий інвертор Solis-30K-DC-5G забезпечує надійну роботу сонячної електростанції, а вбудована в нього система моніторингу дозволяє постійно слідкувати за результатами роботи СЕС. З такою кількістю сонячних панелей від згенерує за рік близько 40 тисяч кіловат-годин. Якщо від них відняти споживання домогосподарства за рік на рівні 5 тисяч кіловат-годин, то дохід від продажу надлишків електроенергії складе 5500 USD чистого пасивного доходу. І так триватиме до 2030 року.

Ця електростанція – наземного розташування, бо така кількість сонячних панелей потребує багато місця. Зазвичай, СЕС потужністю 30 і більше кВт не вдається розмістити на дахах приватного будинку. Адже модулі потребують в такому випадку від 150 і більше квадратних метрів направленої в бік сонця покрівлі. Надійна опорна конструкція для сонячних батарей – чудове рішення. Виготовлена з профільної труби, та покрита якісною фарбою, вона має найкраще співвідношення якість – вартість – ефективність серед інших варіантів наземних систем кріплення фотомодулів.

Сонячні панелі приєднано до інвертора соларним кабелем високої якості KBE DB+ перерізом 6 мм2. По стороні змінного струму встановлено захист інвертора від можливих імпульсних перенапруг мережі. До лічильника від інвертора прокладений алюмінієвий кабель перерізом 35 мм квадратних в УФ-стійкій гофрованій трубі.

Ця домашня сонячна електростанція вже отримала “зелений” тариф, та забезпечує своєму власнику щомісячний пасивний дохід. Якщо вас цікавить даний проект – просимо звертатися за безкоштовною консультацією.

 

 

 


Поділитися у соціальних мережах: