Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Сонячна електростанція для підприємства потужністю 40 кВт

Сонячна електростанція для підприємства потужністю 40 кВт
  • Потужність 40 кВт
  • Кількість панелей 80 шт.

Сонячна енергетика розвивається в Україні не лише завдяки “зеленому” тарифу. Ринкова вартість кіловат-години для комерційних споживачів вже сьогодні показує, що інвестиція у власну сонячну генерацію є рентабельною, та має окупність близько 4 років. Якщо ж взяти до уваги постійне зростання вартості електроенергії, то стає абсолютно очевидним: сонячна електростанція для власного споживання підприємства – запорука конкурентоздатності у найближчому майбутньому.

Як це – сонячні батареї для підприємства – покажемо на прикладі нашого проекту. Цього літа наша компанія ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ реалізувала проект 40 кіловатної сонячної електростанції для забезпечення власних потреб виробничого підприємства в Сумах.

Підключення фотоелектростанції виконується до внутрішніх мереж підприємства. Ця важлива умова значно спрощує процес реалізації такого проекту, у порівнянні скажімо з мережевими СЕС, що генерують енергію у зовнішню мережу. Відсутність генерації у зовнішню мережу виключає необхідність узгоджень з Обленерго, що потребує значних затрат коштів та часу.

Сонячна електростанція на підприємстві є паралельним джерелом енергії, яка споживається об’єктом по першочерговому принципу. Все, що генерує власна СЕС споживається підприємством. Потужність, якої не вистачає – споживається з мережі. Процес паралельної роботи СЕС-мережа не потребує управління. Таким чином, кожен згенерований від сонця кіловат – НЕ придбаний вашим підприємством з мережі.

Просторий, та майже плаский дах підприємства в даному випадку – ідеальна площина для монтажу сонячних панелей. Враховуючи висоту виробничого приміщення та відсутність навкруги високих будівель – нічого не завадить хорошій роботі сонячних панелей. Відсутність затінення фотомодулів протягом доби, та протягом усього року – важливий фактор високих показників генерації.

Для монтажу панелей ми обрали надійну алюмінієву систему кріплення на опорних трикутниках.

Профіль з анодованого алюмінію, та нержавіючі кріплення – запорука довговічної надійної роботи сонячної станції.

Сонячні панелі для підприємства обрано преміум класу від JA SOLAR. Модель JAM72S30-540/MR 540 WP потужністю 540 Вт у кількості 80 шт. Сумарна потужність сонячних батарей склала 43,2 кВт.

Інверторне обладнання проекту – від компанії Ginlong Solis. Мережевий трифазний інвертор потужністю 40 кВт, та пристрій обмеження генерації інвертора Solis EPM3-5G-Plus, що забезпечує режим нульової видачі енергії у зовнішню мережу в час, коли потужність СЕС перевищує споживання підприємства.

Щит захисту і комутації інвертора зібраний на базі обладнання ETI. Основними його компонентами є обмежувачі перенапруги по стороні змінного AC і постійного DC струму.

 

Сонячну електростанцію обладнано системою моніторингу, що дозволяє відслідковувати не лише власну генерацію, а і споживання електроенергії з мережі. Така опція дає змогу отримати детальний аналіз споживання об’єкта протягом доби. А це в свою чергу дозволяє відкоригувати графік навантаження підприємства у відповідності до сонячної активності.

Типовий графік споживання підприємства. Жовтий – споживання з мережі, синій – споживання від СЕС

Сонячна електростанція вже відпрацювала три осінні місяці і ми маємо фактичні результати виробітку електроенергії.

  • вересень 2021 – кількість згенерованої від СЕС електроенергії за місяць – 3297 кВт*год.

  • жовтень 2021 – кількість згенерованої від СЕС електроенергії за місяць – 3891 кВт*год.

  • листопад 2021 – кількість згенерованої від СЕС електроенергії за місяць – 1918 кВт*год.

Сумарно за осінь 2021 року дана сонячна електростанція згенерувала 9106 кВт*год. в мережу підприємства. Вони не були куплені з мережі по ціні близько 4,5 грн./кВт*год. Економія за осінь склала трохи більше 40000 грн.

Проектна річна генерація такої сонячної електростанції становить 44000 кВт*год., що дозволить заощадити підприємству близько 200 000 грн. за рік.


Поділитися у соціальних мережах: