Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Сонячна електростанція для власних потреб підприємства

Сонячна електростанція для власних потреб підприємства
  • Потужність 30 кВт
  • Кількість панелей 37 шт.

Проект, про який ми сьогодні розкажемо – яскравий приклад того, як навіть у складні часи війни з окупантом вітчизняні підприємці знаходять у собі сили і мудрість інвестувати у майбутнє свого бізнесу. Сонячна електростанція для забезпечення власних потреб офісного центру у місті Суми. Перша черга. Початок експлуатації – травень 2022 року.

Офісний центр LOKOMOTIV, що знаходиться за адресою вул. Привокзальна, 25 у Сумах. Це класична п’ятиповерхова будівля з пласкою покрівлею. Перевага таких будівель якраз в їх просторих дахах. Зазвичай вони мають мінімум комунікацій і чудово підходять для розміщення сонячних панелей. В даному випадку нам довелося провести демонтаж кількох старих антен, які вже не використовувались за призначенням.

Для генерації електроенергії від сонячних батарей в мережу офісного центру ми встановили в технічному приміщенні сонячний інвертор Solis S5-GC30K з системою моніторингу роботи станції. Також його обладнано щитом захисту і комутації. Якісний захист основного обладнання сонячної електростанції від перенапруги – важлива складова кожного подібного проекту.

Баластна система кріплення сонячних панелей. Покрівля залишається неушкодженою

Проект даної сонячної електростанції передбачає поетапну реалізацію. Перша його черга – це 37 сонячних панелей. Для їх розміщення ми провели розмітку ділянки покрівлі, та встановили баластну систему кріплення.

Така опорна конструкція для монтажу сонячних батарей на плаский дах дозволяє надійно і без пошкодження покрівлі розмістити сонячну електростанцію на вашій будівлі. Вона складається з системи опорних трикутників для панелей, які з’єднані у суцільну металоконструкцію, та опираються на баластні блоки. Для запобігання пошкодженню покрівлі від контакту з баластними блоками ми застосували також гумові килимки – підкладки. Матеріал опорних трикутників та сполучних профілів – оцинкована сталь. Для захисту всього масиву фотомодулів від можливих поривів вітру ми встановили вітрові спойлери. З такою конструкцією можна бути спокійним, що ваші сонячні панелі завжди будуть на місці монтажу 🙂

Сонячні панелі на даху підприємства – чудова ідея

Розміщення сонячних панелей на даху багатоповерхівки має беззаперечні переваги:

  • по-перше – там завжди є достатньо вільної площі для встановлення сонячних панелей;
  • по-друге – на висоті даху багатоповерхівки сонячним панелям нічого не заважає і не створює затінення;
  • по-третє – на пласкому даху можна орієнтувати сонячні панелі прямо на південь, що забезпечить максимальну генерацію.

В першій черзі проекту задіяно 37 шт. сонячних модулів JA SOLAR JAM72S30-540/MR 540 WP, MONO. Це панелі преміум класу, що довели свої високі експлуатаційні якості на багатьох наших об’єктах. Їх загальна потужність становить 20 кВт. Графік генерації сонячної електростанції у такій комплектації за червень 2022 року наводимо нижче.

Двонаправлений лічильник електроенергії дає можливість скидати надлишки генерації в мережу

Важливий момент по генерації. У червні ця сонячна станція ще працювала в режимі обмеження потужності. Тобто генерувала не більше, аніж споживав об’єкт у той час. У серпні лічильник електроенергії підприємства було змінено на двонаправлений. Відтоді сонячна електростанція працює на повну, незважаючи на перекіс споживання по фазах. При цьому власники підприємства не мають проблем з генерацією надлишків електроенергії в мережу. Адже двонаправлений лічильник обліковує їх як генерацію, а не як споживання. До речі, починаючи з 2023 року надлишки генерації сонячної електростанції підприємства можна буде продавати державі.

Як зрозуміло з графіка генерації за червень, сонячна електростанція заощадила власникам підприємства близько 17000 грн. за електроенергію. Загалом проектна річна генерація сонячної станції у такій комплектації становить 22000 кВт*год. При ціні на електроенергію для непобутових споживачів 6,5 грн./кВт*год., річна економія від впровадження проекту становить 140 000 грн.

Якщо вас цікавить можливість реалізації подібного проекту для вашого підприємства, будь ласка звертайтесь в нашу компанію ІНТЕЛ ІНЖЕНІРІНГ за безкоштовною консультацією. Ми маємо успішний досвід будівництва сонячних електростанцій для підприємств і радо вам допоможемо!


Поділитися у соціальних мережах: