Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Зелений тариф 2023 та резервне живлення для дому

Зелений тариф 2023 та резервне живлення для дому
  • Потужність 5 кВт
  • Кількість панелей 12 шт.

Зелений тариф у 2023 році для домашніх сонячних електростанцій продовжують оформлювати. Він діє згідно установлених раніше правил і вартість електроенергії яку викуповує держава у власника домашньої СЕС у 2023 році становить приблизно 5,5 грн/кВт*год. Це вже за вирахуванням податків. 

Наш сьогоднішній проект – це приклад невеликої домашньої сонячної електростанції, надлишки генерації якої продаються в мережу за зеленим тарифом. Це дозволяє поступово повертати інвестиції у домашню СЕС. Адже з березня по жовтень включно виробництво електроенергії такою сонячною станцією перевищує місячне споживання домогосподарства. Тож в цей період року замовник не лише не сплачує нічого за електроенергію, а навпаки, отримує виплати за зеленим тарифом.

Проект було реалізовано в два етапи:

  1. Встановлення джерела безперебійного живлення. Його основа це гібридний інвертор Deye SUN потужністю 5 кВт, однофазний. До нього підключено літій-залізо-фосфатний акумулятор Pylontech US3000C ємкістю 3,5 кВт*год. При відключенні мережі такий комплект обладнання забезпечує резервне живлення будинку протягом 5 – 6 годин.
  2. Встановлення сонячних панелей Risen RSM144-7-450M. Підключення фотомодулів до інвертора та заміна лічильника електроенергії на двонаправлений дозволила не лише закривати власні потреби дому з ранку до вечора. Надлишок потужності від сонячних батарей вдень направляється у мережу по зеленому тарифу. Загальна потужність сонячних панелей становить 5,4 кВт.

Типовий робочий день сонячної електростанції у квітні 2023 року

  • синя лінія – якісний графік потужності генерації електроенергії в мережу за зеленим тарифом (кВт);
  • червона лінія – кількісний графік генерації електроенергії в мережу за зеленим тарифом (кВт*год.);
  • фіолетова лінія – якісний графік потужності споживання будинку (кВт);
  • зелена лінія – кількісний графік споживання енергії будинком за добу (кВт*год.)

Гібридна домашня СЕС – це джерело безперебійного живлення та пасивний дохід за зеленим тарифом одночасно.

Подбайте про Вашу енергетичну безпеку разом з нашою командою INTELENG.

 

 


Поділитися у соціальних мережах: