Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Зелений тариф – домашній сонячний бізнес

Зелений тариф – домашній сонячний бізнес
  • Потужність 60 кВт
  • Кількість панелей 147 шт.

Зелений тариф для приватних домогосподарств – це надійне джерело прибутку. Пасивний дохід з рентабельністю 20 – 25 % річних в Євро. Станом на 2021 рік в Україні побудовано близько 40 тисяч домашніх сонячних електростанцій і підключено їх до загальної мережі.

Згідно із законом “Про альтернативні джерела енергії” кожне приватне домогосподарство може встановити в своїх межах сонячну електростанцію потужністю до 30 кВт і продавати надлишки генерації державі.

Саме такий проект, а точніше відразу дві сонячні електростанції по 30 кВт на сусідніх земельних ділянках замовника ми реалізували в Сумській області на початку 2022 року.

Для встановлення сонячних панелей в оптимальному положенні щодо сонця ми побудували опорні металоконструкції. Як зазвичай, комбінація конструкційної профільної труби необхідного перерізу, та якісна антикорозійна емаль у два шари забезпечують надійну опору сонячного бізнесу на довгі роки експлуатації СЕС. Фіксація сонячних батарей на рамі відбувається за допомогою композитних підкладок та алюмінієвих притисків.

В проекті використано якісні сонячні панелі від компанії JA SOLAR модель JAM66S30-495/MR 495 WP у кількості 72 шт. для одного інвертора, та модель JAM72S30-540/MR 540 WP у кількості 75 шт. для іншого.

Інвертори проекту: Solis-30K-DC-5G з можливістю підключення фотомодулів сумарної потужності до 40 кВт. Вони обладнані пристрями моніторингу роботи СЕС. Це дозволяє власнику вести детальний облік виробленої енергії, а нам віддалено контролювати стан сонячної електростанції.

По стороні змінного струму встановлені щити захисту і комутації інверторів. Їх призначення – підключення станцій до мережі электропередач, та захист обладнання у разі виникнення імпульсу високої напруги.

Підключення сонячних панелей до інверторів виконано спеціальним соларним кабелем перерізом 6 мм квадратних від німецької компанії KBE. По змінному струму інвертори приєднані до щитів захисту кабелем ВВГнг 6*16, а від щитів до лічильників прокладено кабель СІП 4*35. Правильний вибір перерізу кабельних трас забезпечує надійну роботу сонячної станції та перешкоджає перегріву комутаційного обладнання.

Сонячні електростанції успішно працюють з квітня 2022 року. Їх сумарна генерація за червень 2022 склала 12900 кВт*год. екологічно чистої електроенергії.

Загалом річна генерація такого проекту складає близько 80 тис. кВт*год., що у перерахунку на виплати по “зеленому” тарифу становить 12500 USD за рік чистого прибутку.

 

 

 


Поділитися у соціальних мережах: