Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram

Зелений тариф на максималках

Зелений тариф на максималках
 • Потужність 60 кВт
 • Кількість панелей 145 шт.

Інвестиції в сонячну енергетику. Як це працює?

Минулого року наша компанія реалізувала інвестиційний проект замовника з будівництва та підключення до мережі сонячної електростанції. За визначенням це домашня сонячна електростанція мережевого типу. Ціль проекту – продаж електроенергії за “зеленим” тарифом. Для виконання необхідних кваліфікаційних вимог закону “Про альтернативні джерела енергії” були забезпечені наступні умови:

 • приватизована земельна ділянка;
 • будівля, що відповідає вимогам житлового будинку;
 • генеруюча установка з сонячних панелей дозволеної потужності.

Отримавши запит від клієнта на реалізацію даного замовлення, ми розробили проект будівництва не лише сонячної електростанції, а і інтегрованої в її опорну конструкцію будівлі. Після завершення будівельних робіт наш клієнт отримав свідоцтво про введення будинку в експлуатацію, та подав до Обленерго заяву на огляд та прийом сонячної електростанції. Результат роботи – підписаний з енергопостачальною компанією договір про купівлю згенерованої електроенергії за “зеленим” тарифом.

Основні фінансові показники проекту:

 • сумарні інвестиції під ключ – 45 000 USD;
 • річна генерація електроенергії – 85 000 кВт*год;
 • ставка зеленого тарифу (за вирахуванням податків) – 0,157 USD/кВт*год;
 • щорічний чистий дохід – 13 300 USD
 • термін окупності інвестицій – 3,5 роки
 • термін дії “зеленого” тарифу для приватних домогосподарств в Україні – до кінця 2029 р.

Сонячна електростанція. З чого почати?

Кожна сонячна електростанція, яку ми будуємо спочатку проходить етап проектування. При цьому ми декілька раз перевіряємо технічні рішення на предмет їх надійності та коректної спільної роботи. Після узгодження проекту – розмітка земельної ділянки, та початок будівництва опорної рами.

Для реалізації проекту ми обрали вуглецеву профільну трубу з покриттям антикорозійною поліуретановою емаллю у кілька шарів. Фіксація опорної рами – бетонування в грунт. Просторова металоконструкція виконує одночасно роль системи кріплення для сонячних панелей, та рами інтегрованої в неї будівлі для розміщення інверторного обладнання СЕС.

Ми використали відносно легкий профіль, та велику кількість опор рами в цьому проекту. В результаті  отримали високу жорсткість та надійність металоконструкції. Разом з тим –  оптимізували витрати замовника на другорядне обладнання сонячної електростанції.

Якісні сонячні батареї – запорука успішної роботи СЕС

Забезпечення максимально ефективності інвестицій в дану сонячну електростанцію вдалося досягнути завдяки використанню якісних сонячних панелей з найкращими показниками генерації. Високий ККД та тривалий строк експлуатації без погіршення робочих характеристик – причина вибору бренду фотомодулів JA SOLAR. У проекті задіяно 145 шт. сонячних батарей JA Solar JAM72S30-540/MR 540 Wp, Mono. Кріплення панелей на опорній рамі здійснено алюмінієвими притисками через композитні підкладки.

Передачу виробленої сонячними панелями електроенергії у мережу здійснюють інвертори Solis-30K-DC-5G. Вони обладнані пристроями моніторингу, що дає змогу постійно слідкувати за станом сонячної електростанції та проводити аналіз результатів її роботи. З’єднання сонячних панелей з інверторами виконане спеціалізованим соларним кабелем фірми KBE перерізом 6 мм кв. Кабелі прокладено в захисних УФ-стійких гофрованих трубах. По стороні змінного струму встановлені щити захисту інверторів від можливих аварійно-високих значень напруги. Приєднання інверторів до вузлів обліку виконане мідним кабелем ВВГнг 4х16, який також прокладено в захисній гофрі.

Ну і ще кілька світлин цього проекту

Дана сонячна електростанція успішно працює. Вона передає в об’єднану енергетичну систему України екологічно чисту електроенергію, та приносить своєму власнику пасивний дохід по “зеленому” тарифу.

Якщо вас цікавлять деталі цього проекту, або ви хочете долучитися до сонячної енергетики – звертайтеся за безкоштовною консультацією!

 

 


Поділитися у соціальних мережах: