Ми працюємо
по всій Україні
Задайте питання прямо нам:
Telegram
Теплові насоси Теплові насоси

Теплові насоси

Сучасні технології не стоять на місця, завдяки цьому тепловий насос, як опалювальний прилад для приватного будинку або виробничого приміщення відносно нещодавно з’явився на ринку теплогенераторів.
Інверторний тепловий насос для басейна Altek Pool 10 220V
Інверторний тепловий насос для басейна Altek Pool 10 220V
Тепловий насос Altek Heat 52 mono EVI 380V
Тепловий насос Altek Heat 52 mono EVI 380V
Інверторний тепловий насос Altek Total 7 mono EVI 220V
Інверторний тепловий насос Altek Total 7 mono EVI 220V
Тепловий насос Altek PRO 16 split EVI 220V
Тепловий насос Altek PRO 16 split EVI 220V

Що таке тепловий насос і які типи теплових насосів найбільш поширені?

Холодильник на вашій кухні, та кондиціонер вашого авто також мають у своєму складі теплові насоси. Тепловий насос виконує перенос тепла від одного середовища до іншого. Принцип роботи теплового насоса полягає в наявності проміжного теплоносія – робочої рідини або газу. Завдяки процесам випаровування та конденсації робочого газу, тепловий насос може відбирати тепло навіть з повітря температурою -30 °С і навіть нижче.
Геотермальний тепловий насос
Відбирає тепло з ґрунту. Для цього в землю досить глибоко закопують цілу мережу трубопроводів, по яким тепловий насос прокачує робочий газ і таким чином «відкачує тепло» з землі, передаючи його в систему опалення будинку.
Тепловий насос «вода-вода»
Відбирає тепло з водойм. Для цього в них також занурюються трубопроводи відбору тепла і компресор теплового насоса прокачує по ним фреон, який випаровуючись у трубах відбирає тепло з водойми і переносе його на конденсатор системи опалення.
Тепловий насос «повітря-повітря»
Відбирає тепло від навколишнього повітря, перекачуючи його через випарник. Далі фреон теплового насоса віддає це тепло вже в конденсаторі, через який прокачується повітря домашньої системи опалення.
Тепловий насос «повітря-вода»
Відбирає тепло з повітря на зовні приміщення і переносить його в накопичувальний бак водяної системи опалення.
* Кожен з вказаних типів теплових насосів має набір певних якостей, що будуть доцільними при застосуванні в тому або іншому виді приміщення.

Який тип теплового насоса обрати для приватного будинку?

Комфортний мікроклімат у будинку є чи не найголовнішою метою його власника. Адже своя оселя – це місце відпочинку не тільки душі, а і тіла. Комфортне тепло взимку, і приємну прохолоду влітку можна забезпечити встановивши тепловий насос «повітря-вода». Беззаперечно, що найбільш комфортною і економічною є водяна система опалення - тепла підлога. У поєднанні з фанкойлами або класичними радіаторами опалення для другого і вищих поверхів, вона створює найбільш ефективну та енергоощадну систему обігріву будинку.

Тепловий насос «повітря-вода» для дому досить швидко встановлюється, має мінімум комплектуючих і займає зовсім небагато місця на задньому дворі Вашого будинку. Для його монтажу і запуску не потрібно закопувати ніяких труб в землю, чи занурювати їх у якісь водойми. Простота встановлення та висока ефективність теплового насоса типу «повітря-вода» робить його найвдалішим вибором для встановлення в приватному будинку.

Плануючи власний будинок наші клієнти стикаються з вибором типу системи опалення. Газова, твердопаливна, електрична. Всі вони мають свої як переваги так і недоліки. Незаперечним же є факт високої експлуатаційної економічності теплового насоса, як опалювального пристрою. Адже на 1 кіловат споживаної електричної потужності тепловий насос видає в систему опалення від 2 до 5 кВт тепла.

Різні типи теплових насосів мають різні капітальні затрати на їх встановлення, та різні вимоги до місця монтажу. Так, наприклад, для геотермальних теплових насосів необхідна вільна площа ділянки біля будинку, на якій будуть закопані труби відбору тепла з ґрунту. Ця умова, а також вища вартість обладнання і монтажних робіт, змушує геотермальні теплові насоси поступитися за своєю практичністю повітряно-тепловим насосам. Відповідно, купити тепловий насос для опалення будинку «повітря-вода» – найкращий вибір.

При встановленні теплового насоса для опалення власного будинку головною перевагою є економічність експлуатації. Порівняння технічних характеристик різних типів теплових насосів, нюансів їх експлуатації і вартості установки, рекомендуємо провести після консультації з компанією «INTELENG».

Який тип теплового насоса обрати для приватного будинку?
Залишилися питання?
Зв'яжіться з нами і ми допоможемо Вам!

Яка потужність теплового насоса «повітря-вода» потрібна для вашого будинку?

В приватному будівництві існує таке осереднене правило, що на кожні 10 метрів квадратних площі будинку потрібно 1 кВт потужності обігрівача. Тобто, якщо у вас середній будинок площею 150 м2, вам необхідно котел потужністю 15 кВт.

Слід враховати також ще і потреби сім’ї в гарячому водопостачанні, та певний запас потужності. Отже для сучасних більш менш утеплених приватних будинків такої площі, для сімей з чотирьох чоловік ми пропонуємо високоякісні спліт-системи від Altek, модель PRO 19 split EVI 220V потужністю обігріву 19 кВт.

Для розрахунку необхідної потужності теплового насоса для вашого дому, будь ласка зверніться до нас за безкоштовною консультацією.

Переваги теплового насоса «повітря-вода» перед іншими приладами опалення

Тепловий насос «повітря-вода» має ряд беззаперечних переваг перед відомими газовим, електричним чи твердопаливним котлами:

  • Економічність опалення. Завдячуючи високоефективній технології переносу енергії тепловий насос «повітря-вода» дозволить вам заощадити на опаленні власного будинку від 50 до 70 відсотків попередніх платіжок за газ. Опалення будинку тепловим насосом «повітря-вода» дешевше у два – три рази аніж інші доступні системи теплопостачання. Окупність теплового насоса в такому випадку не важко порахувати.
  • Доступність енергоресурсу. Для роботи теплового насосу «повітря-вода» необхідна лише електроенергія. Вона використовується для роботи компресора, вентиляторів і системи керування тепловим насосом. Жодного палива для роботи теплового насоса «повітря-вода» непотрібно. Проблеми дорогого підключення газу до будинку, або облаштування складу твердого палива відпадають самі по собі при встановленні теплового насоса «повітря-вода».
  • Простота встановлення. Тепловий насос «повітря-вода» досить просто інтегрується у вже існуючу систему опалення. Він складається з одного зовнішнього, або зовнішнього і внутрішнього блоків, якщо це спліт-система. Мінімально необхідні комунікації від теплового насоса до вашої котлової, та власне монтаж і запуск теплового насоса проводяться за пару днів.
  • Надійність та безпечність. Теплові насоси «повітря-вода» це надійні теплогенератори. Термін їх експлуатації складає 25 років і більше. Відсутність будь-якого палива в принципі виключає можливість його витоку, або дії продуктів його згоряння на здоров’я мешканців будинку. За ймовірністю загоряння чи вибуху теплові насоси «повітря-вода» є найбільш безпечними приладами опалення.
  • Всесезонність роботи: взимку – котел, влітку – кондиціонер. Тепловий насос «повітря-вода» так само ефективно виконує функцію кондиціонування будинку в теплий період року як і його опалення у холодний. Вам не потрібно встановлювати додатково кондиціонери, аби забезпечити комфортну прохолоду в приміщеннях. Тепловий насос «повітря-вода» забезпечить бажаний мікроклімат у вашому домі цілий рік.

Принцип роботи теплового насос «повітря-вода»

Ефективність роботи теплового насоса «повітря-вода» визначається таким показником як COP. Фактично це кількість енергії, яку тепловий насос передає у систему опалення при споживанні 1 кВт електричної потужності. Високоефективні теплові насоси Altek Pro мають значення COP до 4,5. Тобто, працюючи в такому режимі на кожен кіловат споживаної електроенергії вони видають 4,5 кВт тепла. Якась алхімія, скажете Ви? Зовсім ні. Така висока ефективність переносу тепла можлива завдяки конструкції і принципу роботи теплового насоса «повітря-вода»

Принцип роботи теплового насоса «повітря-вода» полягає у переносі тепла від повітря на зовні будинку до води в системі опалення через проміжний теплоносій – холодоагент фреон.  Вентилятор зовнішнього блоку теплового насоса нагнітає повітря у випарник. Через нього також прокачується фреон у рідкому стані. Завдяки своїм фізичним властивостям цей холодоагент випаровується при низьких температурах і відбирає тепло зовнішнього повітря. Компресор теплового насоса перекачує пари фреону у конденсатор, де він передає тепло воді системи опалення і частково конденсується. Далі холодоагент потрапляє на розширювальний клапан, повністю конденсується і у рідкому стані подається знову на випарник. Процес повторюється циклічно.

Термін служби теплового насоса «повітря-вода»

Тепловий насос «повітря-вода» це високотехнологічний пристрій по переносу тепла з навколишнього середовища в систему опалення вашого будинку. Основним елементом теплового насоса є компресор. Він забезпечує циркуляцію холодоагента фреону.

В наших теплових насосах від компанії Altek встановлені надійні компресори Copeland з технологією  EVI. Так само як і розширювальні клапани від Danfoss Electronic, вони забезпечують термін служби не менше 25 років.

На яких об’єктах можна встановити тепловий насос «повітря-вода» і що для цього потрібно?

Теплові насоси «повітря-вода» здатні нагрівати воду у проміжних баках-накопичувачах до температури 55 °С. Це значення є граничним і при цьому ефективність теплового насоса не така висока як може бути. Більш високоефективним для таких пристроїв є режим роботи, при якому вони нагрівають воду до 35 – 40 °С. В такому випадку СОР теплового насоса «повітря-вода» є максимальним.

Саме тому високу ефективність теплові насоси «повітря-вода» показують у комбінації з низькотемпературними системами опалення:

  • тепла підлога;
  • фанкойли для повітряного опалення;
  • теплі стіни.

Теплові насоси «повітря-вода» прекрасно показують себе в роботі для будь-якого типу будівель. Головне тут – правильно спроектована система опалення. Найбільш поширеним є використання теплових насосів для опалення і кондиціонування приватних будинків. Але так само вдало їх можна використовувати і для опалення виробничих приміщень підприємств або об’єктів соціальної інфраструктури (школи, дитячі садочки, лікарні тощо).

Для роботи теплового насоса «повітря-вода» потрібна електроенергія. В більшості випадків тепловий насос для дому є однофазним, тобто працює від мережі 220 В. Якщо ж у вас великий будинок площею 250 м2 і більше, то для його опалення знадобиться потужніша модель і вони як правило вже трифазні. Живляться від мережі 380 В.

Отже, для установки теплового насоса потрібна перш за все електромережа відповідної напруги і потужності. Зазвичай це не проблема, оскільки до усіх сучасних будинків ще на етапі будівництва підводиться необхідна електрична потужність. Аби не мати клопоту потім, заплануйте встановлення теплового насосу «повітря-вода» у вашому будинку ще на етапі проектування.

Висновки: переваги/недоліки теплових насосів

Ми ознайомили вас з сучасною системою теплових насосів. Для того, щоб у вас склалася повноцінне уявлення про дане обладнання, давайте розглянемо теплові насоси з різних сторін

Переваги Недоліки
Витрати на електрозабезпечення знижуються більше ніж вдвічі Необхідні значні капіталовкладення

 

Автономність

Необхідна трифазна електромережа (лише для будинків площею 250 м2 і більше)
Абсолютно автоматизоване управління (не потребують від Вас постійних налаштувань та перемикань)  
Індивідуальне рішення, що підходить саме вашому приміщенню  

 

Довговічність

 

Як бачимо, переваг встановлення теплових насосів значно більше, аніж недоліків. Кінцеве рішення лише за Вами, ми лише можемо сказати, що ТН незамінні на сьогоднішній  день як у побуті, так і на промислових об’єктах.

Якщо у вас виникли будь-які питання, наприклад Ви хочете знати, як обрати тепловий насос для басейна, чи можна використовувати тепловий насос в квартирі і т. ін. – наші консультанти завжди раді допомогти.

Компанія «Інтеленг» – ми зігріємо Вас холодними зимовими вечорами, та не дамо перегрітися спекотної літньої пори. Телефонуйте нам прямо зараз!

Підігрів басейну за допомогою теплового насоса повітря-вода це чудова ідея, якщо Ви націлені на ефективне використання енергоресурсів. Тепловий насос дозволяє отримати на один кіловат витраченої електроенергії від 3 до 4,5 кВт тепла. Це залежить від температури вуличного повітря. Враховуючи, що користуватися басейном Ви будете в теплу пору року, коли СМР теплового насоса максимальна, то дешевше способу нагріти воду в басейні, ніж за допомогою теплового насоса повітря-вода на даний момент немає.

Установка теплового насоса повітря-вода повинна проводитись з урахуванням особливостей його роботи. Основний робочий елемент ТН – це зовнішній блок первинного теплообмінника з вентилятором. Саме він відбирає тепло з навколишнього середовища, коли тепловий насос повітря працює вода. Цей блок видає гамір. Тому його потрібно розташувати у тій частині Вашого двору, де він не заважатиме звуком своєї роботи. При цьому необхідно забезпечити нормальне надходження повітря до вхідної частини вентилятора ТН.

Цілком вдалим є розташування теплового насоса на задньому дворі ділянки, а також оточення його зеленою огорожею.

Тепловий насос для опалення будинку з урахуванням терміну його служби 20 років і безперечно є економічним рішенням. За сукупністю капітальних та експлуатаційних витрат тепловий насос однозначно виграє у газового опалення, якщо йдеться про нове будівництво. Тільки підключення газу до ділянки часто можна порівняти за вартістю з тепловим насосом.

Якщо ж у Вас вже є газове опалення будинку, то перехід на тепловий насос окупиться через 10 – 15 років. При цьому потрібно пам’ятати, що тепловий насос забезпечує кондиціювання влітку. Тобто економію на установці кондиціонера слід відняти від вартості теплового насоса.

Ціна на тепловий насос під ключ залежить від площі будинку та комплектації проекту. Якщо за допомогою теплового насоса закрити питання гарячого водопостачання, то для будинку площею 150 м2, де проживає сім’я з 4 осіб, вартість установки ТН буде близько 9 – 9,5 тис. USD. Враховуючи термін експлуатації теплового насоса не менше 20 років, то при будівництві нового будинку це рішення однозначно принесе Вам вигоду в економії енергоресурсів.